— Blog —

Buďte v obraze. Nechte se inspirovat. Informujte se. Rádi se s Vámi dělíme o naše zkušenosti
a zážitky. Na našem blogu popisujeme i věcně a strukturovaně, jak probíhají lezecké kurzy, kurzy lezení zajištěných cest nebo skialpové túry v Krkonoších.

Proč vystoupit na Grossglockner hřebenem Stüdlgrat? Výstup hřebenem Stüdlgrat je klasickou túrou, která však nic neztrácí ze své krásy ani náročnosti, přestože je docela populární trasou vedoucí na nejvyšší vrchol Rakouska - Grossglockner 3798.

Jak se navázat na střed nebo také na půlku lana jinak než na nebezpečnou liščí smyčku? Liščí smyčka může přepálit jistící oko sedáku! Jestli nevíte, jak se navázat jinak, tak koukněte na naše metodické okénko.

Běžný úkaz na stěnách nebo na skalách. Jestli vás někdo takto přepadne, nebude to lupič, ale váš lezec, kterého takto jistíte! Jistič se pekelně soustředí a jistí, co to jde. V pořádku. Ale co ty ruce? V tomto případě lano prochází jenom přes karabinu a kýbl tu neplní žádnou funkci. Brzdící ruka, která svírá lano pod kyblíkem či...

Jak se navázat na střed nebo také na půlku lana bez karabiny a zároveň nepoužít nebezpečnou liščí smyčku? Jestli nevíte, tak koukněte na naše metodické okénko.

Dost šílený, ale stále rozšířený nešvar při dobírání na štand nebo na vršek pískovcové věže. Většinou to probíhá tak, že se prvolezec sedne na hranu skály a cvakne si kyblík do jistícího oka a dobírá.

Lana jsou čím dál tím tenčí a v kyblících jedou jako šílená. A ještě se vám k tomu přihodí nouzová situace a vy musíte slanit na jednom prameni polovičního lana. Co teď?

Neříkej, že to nestojí za ten pocit: "Řítíš se americkou dálnicí na západ až do údolí, kterému se říká lezecký vesmír. Je tam vůbec nejlepší skalní lezení ve vesmíru."

Nikdo nemůže umět všechno, a proto se s vámi dělíme o informace a hlavně o zkušenosti. Na svých akcích se setkáváme s úplnými začátečníky, kteří někdy evidentně tápou. Rádi pomáháme, protože se stává, že chodí do kopce se zajištěnými botami na sjezd, s podpatky i na rovině nebo dokonce i s vázáním přepnutým na sjezd. Proto jsme sestavili...

Nejprve ověříme, že jsou ledy povoleny a sledujeme rezervační systém ledů na stránkách KRNAPu. Dohodnutý termín zarezervujeme. Dále vyladíme vybavení a způsob nástupu na ledy od parkoviště Medvědín v ŠM. Je několik možností nástupu: pěšky (doporučujeme teleskopické hole), na sněžnicích, na běžkách nebo na skialpech. Ještě se dohodneme na...

Vše začne objednávkou a případně požadavkem na zapůjčení skialpového vybavení (lyže, pásy, boty a hole), které je stejně jako to lavinové v ceně akce. Pro přípravu všeho potřebného potřebujeme znát vaši výšku, hmotnost a velikost nohy. Dále můžeme poradit i s vybavením či oblečením. V každém případě doporučujeme nebo vyžadujeme: