— Blog —

Buďte v obraze. Nechte se inspirovat. Informujte se. Rádi se s Vámi dělíme o naše zkušenosti
a zážitky. Na našem blogu popisujeme i věcně a strukturovaně, jak probíhají lezecké kurzy, kurzy lezení zajištěných cest nebo skialpové túry v Krkonoších.

Primárním smyslem kurzu pokročilých lanových technik je bezpečné lezení na skalách a samostatné lezení jednoduchých i vícedélkových cest. Ukážeme si a prakticky vyzkoušíme samostatné slanění, jednoduché záchranné techniky a činnost lanového družstva během lezení, které probíhá efektivně a hlavně bezpečně.

Lezení na písku v Českém ráji milujeme a každá cesta nám přináší radost. Víte proč je lezení na Prachově nebo ve Skaláku tak krásné? Protože se leze vždy za krásného počasí (kvůli suchým skalám) a to se přenáší i na pohodu, kterou lezení provází. Cizincům se moc líbí naše smyčky a jištění s nimi. Moc to většinou nechápou...

Pouze na jediném místě v Česku zažijete takto jedinečnou horolezeckou túru! Jedná se sice o lezecky relativně lehkou, avšak technicky náročnější túru, která vede celým hřebenem Suchých skal. Lezecký pohyb je v krásně exponovaném terénu a zažijete několik slanění a spouštění. Túra nabízí i několik únikových variant.

Tento kurz je určen pro všechny, kteří chtějí umět zacházet s lanem a zajistit kamarády nebo své nejmenší svěřence. Po absolvování zvládnout jistit nebo i vytáhnout unaveného nebo vystrašeného parťáka. Zvládnou ho i spouštět a dokážou si i sami pomoct a provést sebezáchranu. Jak vypadá takový klasický kurz FERRATY XP?

#heskiden 2020

30.03.2020

Skialpová sezóna 2019/2020 začala tak dobře. Rozlyžovali jsme se v prašanu na svazích v Rakouském Söldenu. Vykouzlili jsme krásné linky na začátku prosince na Stubaii. Na začátku ledna týden v Davosu. A pak jsme v lednu a v únoru nevytáhli paty z Krkonoš. Skialpování v Gruzii na začátku března pak byla krásná, ale smutná tečka za letošním...

Jedná se unikátní akci v našem nejvyšším pohoří, které je známo bohatou sněhovou nadílkou, ale i drsným podnebím. Můžete zažít 4 dny plného slunce a jiskřivého sněhu. Prodloužený víkend v prašanu nebo krustovaté peklo, které vás prověří a následně zocelí! To jsou Krkonoše, které máme tak rádi.

Totes Gebirge znamená v překladu Mrtvé hory. A to znamená, že se nemusíte bát přeplněných svahů a front ve stopě. Je tu mrtvo a krásně. Jen málo se vyrovná jízdě mezi modříny a výhledům na vápencové vrcholky okolo. Garantujeme vám, že si toto místo zamilujete a budete se vracet.

Jaké lyže, lavinové vybavení a oblečení na lyže používáme? Vždy prověřené a vyzkoušené. Takové na které je spolehnutí. Lyžujeme na lyžích K2 a do hor nosíme oblečení českého výrobce DIRECT ALPINE. Lezecké cajky používáme ROCK EMPIRE.

Díky dobré poloze je Vodní brána lehce a rychle dostupná ferrata z Prahy, Hradce nebo Mladé Boleslavi. Během ferratového kurzu se zájemci dozvědí vše potřebné pro samostatný pohyb v tomto terénu.

Alphaguide zajišťuje na lezecké, via ferratové, ledovcové kurzy a na alpské výstupy zapůjčení lezeckého vybavení ZDARMA.