— Blog —

Buďte v obraze. Nechte se inspirovat. Informujte se. Rádi se s Vámi dělíme o naše zkušenosti
a zážitky. Na našem blogu popisujeme i věcně a strukturovaně, jak probíhají lezecké kurzy, kurzy lezení zajištěných cest nebo skialpové túry v Krkonoších.

Na jedno Starobrno Tomáše Mrázu a rád bych si vyslechnul jeho povídání o tréninku ve dřevních dobách a zeptal bych se, kdy ho napadlo, že by mohl být mistrem světa. A taky bych si neodpustil otázku, jestli už zamáznul ty dva sekané chyty v cestě, které ve své mladické nerozvážnosti, když byl ještě mladej, blbej a silnej, tesnul na Stránské skále....

V případě, že chcete prožít s kamarádkou nebo v kolektivu spřízněných duší jeden den nebo celý víkend na písku nebo na žulových skalách, mohla by být tato akce přesně pro tebe. Výhodou je minimum soutěžení a hodně sdílení mezi děvčaty. Jediné co neumíme zařídit, je vedení nikým jiným, než vousatým horským vůdcem, který je však velmi empatický a...

Primárním smyslem kurzu pokročilých lanových technik je bezpečné lezení na skalách a samostatné lezení jednoduchých i vícedélkových cest. Ukážeme si a prakticky vyzkoušíme samostatné slanění, jednoduché záchranné techniky a činnost lanového družstva během lezení, které probíhá efektivně a hlavně bezpečně.

Lezení na písku v Českém ráji milujeme a každá cesta nám přináší radost. Víte proč je lezení na Prachově nebo ve Skaláku tak krásné? Protože se leze vždy za krásného počasí (kvůli suchým skalám) a to se přenáší i na pohodu, kterou lezení provází. Cizincům se moc líbí naše smyčky a jištění s nimi. Moc to většinou nechápou...

Pouze na jediném místě v Česku zažijete takto jedinečnou horolezeckou túru! Jedná se sice o lezecky relativně lehkou, avšak technicky náročnější túru, která vede celým hřebenem Suchých skal. Lezecký pohyb je v krásně exponovaném terénu a zažijete několik slanění a spouštění. Túra nabízí i několik únikových variant.

Tento kurz je určen pro všechny, kteří chtějí umět zacházet s lanem a zajistit kamarády nebo své nejmenší svěřence. Po absolvování zvládnout jistit nebo i vytáhnout unaveného nebo vystrašeného parťáka. Zvládnou ho i spouštět a dokážou si i sami pomoct a provést sebezáchranu. Jak vypadá takový klasický kurz FERRATY XP?

#heskiden 2020

30.03.2020

Skialpová sezóna 2019/2020 začala tak dobře. Rozlyžovali jsme se v prašanu na svazích v Rakouském Söldenu. Vykouzlili jsme krásné linky na začátku prosince na Stubaii. Na začátku ledna týden v Davosu. A pak jsme v lednu a v únoru nevytáhli paty z Krkonoš. Skialpování v Gruzii na začátku března pak byla krásná, ale smutná tečka za letošním...

Jedná se unikátní akci v našem nejvyšším pohoří, které je známo bohatou sněhovou nadílkou, ale i drsným podnebím. Můžete zažít 4 dny plného slunce a jiskřivého sněhu. Prodloužený víkend v prašanu nebo krustovaté peklo, které vás prověří a následně zocelí! To jsou Krkonoše, které máme tak rádi.

Totes Gebirge znamená v překladu Mrtvé hory. A to znamená, že se nemusíte bát přeplněných svahů a front ve stopě. Je tu mrtvo a krásně. Jen málo se vyrovná jízdě mezi modříny a výhledům na vápencové vrcholky okolo. Garantujeme vám, že si toto místo zamilujete a budete se vracet.

Jaké lyže, lavinové vybavení a oblečení na lyže používáme? Vždy prověřené a vyzkoušené. Takové na které je spolehnutí. Lyžujeme na lyžích K2 a do hor nosíme oblečení českého výrobce DIRECT ALPINE. Lezecké cajky používáme ROCK EMPIRE.