Jak se chodí skialpový přechod Krkonoš

18.10.2019

Jedná se unikátní akci v našem nejvyšším pohoří, které je známo bohatou sněhovou nadílkou, ale i drsným podnebím. Můžete zažít 4 dny plného slunce  a jiskřivého sněhu. Prodloužený víkend v prašanu nebo krustovaté peklo, vás prověří a následně zocelí! To jsou Krkonoše, které máme tak rádi.

Krkonoše. Hory naše.

Předpoklady

Pro absolvování této akce se předpokládá již znalost pohybu na skialpových lyžích, dostatečná fyzická kondice a lyžařské schopnosti na úrovni jistého paralelního oblouku na červené sjezdovce a zkušenost s jízdou ve volném terénu. Tuto akci rozhodně nedoporučujeme úplným nováčkům, protože by je to mohlo odradit.

Vybavení

Alphaguides zajišťují na skialpové akce lavinové vybavení ZDARMA.

Lavinová výbava obsahuje: lavinový vyhledávač, lopatu a sondu. Ani jedna věc nesmí na túře chybět.

Pro první přihlášené nebo po dohodě na naše akce a kurzy půjčujeme lavinové batohy BCA za 100 Kč/den.

Půjčujeme vybavení:

  • vyhledávače BCA, Pieps a Mammut
  • lopaty BCA, Pieps a Mammut
  • sondy BCA, Pieps a Black Diamond
  • lavinové batohy BCA Float
  • a za výhodné půjčovné i skialpové vybavení (komplet za 600 Kč/den).

Přechod Krkonoš. Ideální příprava na Alpy. Nevěříte?

Co s sebou

Půjčíme vám kompletní skialpové (není v ceně) i lavinové vybavení (zdarma). O tohle se starat nemusíte. Jde jen o to, aby vám bylo teplo: nepromokavá bunda a kalhoty, zateplovací vrstva (péřovka), kulich, dvoje rukavice (tenké na pohyb, teplé na sjezd), batoh max. 35 litrů, čelovka, sluneční a lyžařské brýle, termoska na čaj a nějakou svačinku(y) přes den. Oblečení na boudu vč. přezůvek. Jó a do sauny se chodí bez plavek, takže o starost méně.

Jak to obvykle probíhá (varianta 4 dny)

Obvykle ve čtvrtek (nebo zkrátka 1. den) večer (18.00 hod) se sejdeme ve Špindlerově Mlýně - Medvědín, rozdělíme a zkontrolujeme vybavení. Pak vystoupáme na Brádlerovy nebo Medvědí boudy. Pátek zahájíme výstupem na Sněžné jámy a Vysoké kolo. Přes Davidovy boudy sjedeme na lyžích do Údolí Bílého Labe a přes Kozí hřbety dorazíme na Výrovku. V sobotu se vydáme do Modrého a Obřího dolu, kterým vystoupáme na Sněžku. Poslední noc strávíme na Děčínské boudě (nebo Boudě pod Sněžkou), odkud v neděli sjedeme do Pece pod Sněžkou a přes Výrovku a Dlouhý důl se vrátíme zpět do Špindlerova Mlýna.

Další varianty (varianty na 5 dní)

Taky máme moc rádi tuto varianty Krkonošské HAUTE ROUTE: Sraz v podvečerních hodinách na centrálním parkovišti na Dolních Mísečkách. Romantická noc na boudě Anýz. Druhý den etapa přes Kotelní jámy na Zlaté návrší, Vrbatovu boudu, Mohylu Hanče a Vrbaty, Labskou boudu, Sněžné jámy, Vysoké kolo a na Martinovku (Brádlerky či Medvědí b.). Další den přes Dívčí kameny na Davidovy boudy a do Údolí Bílého Labe. Třetí den vyšlapeme na Luční b., dále na Sněžku, sjedeme do Obřího dolu a poslední noc přespíme na Milířích (nebo Bouda pod Sněžkou). Poslední den si dáme Výrovku pašeráckou stezkou. Od ní sjedeme do Špindlu a úplně na závěr vystoupáme na Medvědín. A před západem slunce nás čeká nekonečný sjezd až na Dolní Mísečky, kde se příběh uzavře.

Fotogalerie Krkonošské HAUTE ROUTE

NAŠE VYBAVENÍ

DIRECT ALPINE je česká značka, která vyrábí v zemích EU a sídlí v Liberci. Líbí se nám jejich technické střihy.

BCA je americká značka, která specializuje na výrobu a vývoj lavinového vybavení jako jsou vyhledávače, lopaty, sondy a lavinové batohy FLOAT.

K2 jsou americké kultovní lyže. Líbí se nám, jak se na nich parádně jezdí z kopce. To nás samozřejmě baví o malinko víc než šlapaní. Nejraději lyžujeme na lyžích K2 WAYBACK 106 a 96.