— Blog —

Buďte v obraze. Nechte se inspirovat. Informujte se. Rádi se s Vámi dělíme o naše zkušenosti
a zážitky. Na našem blogu popisujeme i věcně a strukturovaně, jak probíhají lezecké kurzy, kurzy lezení zajištěných cest nebo skialpové túry v Krkonoších.

#heskiden 2020

30.03.2020

Skialpová sezóna 2019/2020 začala tak dobře. Rozlyžovali jsme se v prašanu na svazích v Rakouském Söldenu. Vykouzlili jsme krásné linky na začátku prosince na Stubaii. Na začátku ledna týden v Davosu. A pak jsme v lednu a v únoru nevytáhli paty z Krkonoš. Skialpování v Gruzii na začátku března pak byla krásná, ale smutná tečka za letošním...

Jedná se unikátní akci v našem nejvyšším pohoří, které je známo bohatou sněhovou nadílkou, ale i drsným podnebím. Můžete zažít 4 dny plného slunce a jiskřivého sněhu. Prodloužený víkend v prašanu nebo krustovaté peklo, které vás prověří a následně zocelí! To jsou Krkonoše, které máme tak rádi.

Totes Gebirge znamená v překladu Mrtvé hory. A to znamená, že se nemusíte bát přeplněných svahů a front ve stopě. Je tu mrtvo a krásně. Jen málo se vyrovná jízdě mezi modříny a výhledům na vápencové vrcholky okolo. Garantujeme vám, že si toto místo zamilujete a budete se vracet.

Jaké lyže, lavinové vybavení a oblečení na lyže používáme? Vždy prověřené a vyzkoušené. Takové na které je spolehnutí. Lyžujeme na lyžích K2 a do hor nosíme oblečení českého výrobce DIRECT ALPINE. Lezecké cajky používáme ROCK EMPIRE.

Díky dobré poloze je Vodní brána lehce a rychle dostupná ferrata z Prahy, Hradce nebo Mladé Boleslavi. Během ferratového kurzu se zájemci dozvědí vše potřebné pro samostatný pohyb v tomto terénu.

Alphaguide zajišťuje na lezecké, via ferratové, ledovcové kurzy a na alpské výstupy zapůjčení lezeckého vybavení ZDARMA.

Vodní brána jim umožňuje vyzkoušet obtížnost B/C a od roku 2019 i těžší. A seznámit se s lanovými technikami - jištěním, dojišťováním, záchrannými technikami a sebezáchranou. Vše co potřebujete pro bezpečné vedení zajištěné cesty.

V tomto článku se dozvíte, jak probíhá jednodenní akce - Výstup a sjezd Sněžky v Krkonoších. Nechte se inspirovat a rozhodněte se, jestli do toho půjdete s námi. Čeká vás jedinečná akce.

Jak probíhá skialpový kurz v Krkonoších? Od srazu na parkovišti, přes cestu na boudu a skialpový víkend. Jak se dostaneme nahoru? A co všechno se během kurzu naučíme, se dozvíte v tomto článku.

Neplést prosím s jinou akcí, s podobným názvem HAUTE ROUTE. To se jedná o kompletní přechod Krkonoš. Akci, kterou vám popisujeme je sportovně-zábavná akce s překvapením a občerstvením. Vše v kulisách Krkonoš a zasněžených hřebenů.