Jak probíhá krkonošská HAUTE RAUTE?

03.02.2019

Neplést prosím s jinou akcí, s podobným názvem HAUTE ROUTE. To se jedná o kompletní přechod Krkonoš. Akci, kterou vám popisujeme je sportovně-zábavná akce s překvapením a občerstvením. Vše v kulisách Krkonoš a zasněžených hřebenů.

Sraz

Sraz si dáváme obvykle v Peci pod Sněžkou na centrálním parkovišti u spodní stanice lanovky na Sněžku. Devátá je dobrá, pakliže se nedohodneme jinak. Po seznámení a welcome drinku (obvykle KRKONOŠSKI ČAJ - tajná receptura) probíhá kontrola vybavení na túru - dostatečné oblečení, lyžařské a sluneční brýle, rukavice + náhradní, čepice, helma, lavinová výbava, skialpová výbava, ... Pak se přezujeme do lyžáků, nalepíme pásy, seřídíme hole a vyrazíme směr divočina.

Během túry

Pro začátečníky a zájemce děláme kromě občerstvovacích přestávek i metodická zastavení - ukazujeme si a zkoušíme efektivní otočky na lyžích, postup strmým svahem, držení holí, vyhledávání s vyhledávačem, apod. Vrcholem celé akce by měl být oběd nebo zkrátka jídlo, které bude speciálně připravené pro nás. A dalším vrcholem naší HAUTE RAUTE je i sjezd a technika jízdy na skialpových lyžích.

Trasa

Z Pece pod Sněžkou šlapeme na pásech směr Široký hřbet, Bouda na Rozcestí, Výrovka. Pak od ní sjezd do Modrého dolu přes Modrodolskou boudu na Boudu v Obřím dole. A na závěr sjezd zpět do Pece pod Sněžkou.

Krkonošski čaj

Během túry probíhá i ochutnávka novinky sezóny 2021 - Krkonošski čaj. Tajná receptura. Kromě toho se podává i malé občerstvení na prkénku, případně i Kubištovy hořické trubičky.

ObráSKI vám řeknou více než 1000 slov