Výstup a sjezd Sněžky

30.09.2019

V tomto článku se dozvíte, jak probíhá jednodenní akce - Výstup a sjezd Sněžky v Krkonoších. Nechte se inspirovat a rozhodněte se, jestli do toho půjdete s námi. Čeká vás jedinečná akce.

Odkud se vyráží?

Zpravidla je sraz u HUDY Pec pod Sněžkou. Zvláště, když je nutné ještě něco dokoupit nebo zapůjčit. Vedle HUDY je fajn pekárna, kde se dají dokoupit zásoby nebo doplnit hladinu kofeinu. Další alternativní místo srazu je P u lanovky na Sněžku. Od tam se jde již na lyžích do divočiny.

Pro koho je akce určena?

Pro všechny, kteří chtějí  poznat pohyb na skialpových lyžích a troufnou si na výstup na Sněžku. Lyžařské nároky? Sjezd by měl zvládnout průměrně zdatný lyžař, který si je jistý ve sjezdu červené sjezdovky.

Vhodný termín?

Od ledna do dubna. Jinak konkrétně preferujeme všední dny jako takové malé #microadventure a #heskiden. Jaké jsou výhody všedního dne? Klid, parkování v pohodě a prázdné hory.

Co vzít s sebou?

Horský vůdce zajišťuje zdarma násl. vybavení: lavinové vybavení - vyhledávač, sonda a lopata. Může zajistit a zapůjčit skialpové batohy. Lavinové batohy BCA (100 Kč/den). Lyže, boty, pásy a hole zajišťujeme po předchozí rezervaci v HUDY nebo u dalších partnerských půjčoven dle jejich ceníků a podmínek.

Doporučené vybavení:

  • helma (horolezecká nebo lyžařská)!
  • lyžařské brýle + sluneční
  • náhradní oblečení + dvoje rukavice
  • čepice, šátek, lékárnička a čelovka
  • svačinka + pití (termoska).

Na túře

Podle nás jsou Krkonoše ideálním terénem pro první skialpové krůčky. Není to daleko odnikud z ČR. Domluvíte se tu česky. Poznáte unikátní boudy na jejich hřebenech. Po čase můžete vyrážet na túry sami. My vám pouze ukážeme možnosti.

Sraz v Peci pod Sněžkou (parkoviště u lanovky na Sněžku nebo HUDY), kontrola vybavení, výstup k boudě Výrovka přes Široký hřbet (svačina a odpočinek), dále sjezd do Modrého dolu a káva na Boudě pod Sněžkou, od tam Obřím dolem do sedla k bývalé Obří boudě, dle podmínek výstup na vrchol Sněžky na lyžích, pěšky či na mačkách (půjčujeme).

Z vrcholu sjezd na Růžohorky, přes Děčínskou boudu a sjezd do Pece pod Sněžkou.

Během akce se seznámíte se skialpovým vybavením, chováním na túře a provádíme i krátké zaškolení do vyhledávání a práce s lavinovým vyhledávačem.

Na Sněžku po svých.

— Zajišťujeme a půjčujeme —

Extra servis.

Lavinová výbava

— POVINNÁ VÝBAVA —

V ceně Výstupu na Sněžku je zapůjčení kompletní lavinové výbavy.

Skialpové lyže

— EXTRA NABÍDKA —

Po dohodě pro vás zajistíme i zapůjčení skialpové výbavy od našich partnerů v místě!

Profesionální přístup

— HORSKÝ VŮDCE UIAGM —

Túra na Sněžku je vedena vždy profesionálním horským vůdcem s platnou licencí UIAGM.

Zaujala Vás tato akce? Napište si o další informace.

— Výstup a sjezd Sněžky —

Jak vypadá tato jedinečná krkonošská akce?