Zermatt

12.10.2009 20:25

Zermatt (Švýcarsko)

Se svou dominantou Matterhornem vysokým 4478m, který je typickým symbolem Zermattu a s ostatními čtyřtisícovkami vytváří neopakovatelné panorama tohoto střediska. S areálem pod Malým Matterhornem, který je nejvýše položeným letním lyžařským střediskem v Evropě je Zermatt jedním z členů společenství „Best of the Alps“ důvodem nejsou pouze výborné lyžařské podmínky, ale i úroveň služeb ve středisku. Není bez zajímavosti, že právě zde byla založena mezinárodní organizace horských vůdců UIAGM.

Lyžování
Areál má napojení na Italské středisko Breuil-Cervinia který má několik nenáročných sjezdovek v okolí ledovce Theofil Gletscher hlavně v horní části. Převážně však do Zermattu jezdí sportovně orientovanější lyžaři. Je tady spousta neupravovaných svahů , ale i hodně černých sjezdovek. Kdo má rád prašan určitě navštíví severní svahy Stockhornu a Hohtalli nebo západní svahy Rockhornu. Těžký terén najdete taky u jezera Schwarzsee. Za zajímavost stojí nabídka heliskiingu na Monte Rose nebo Alphubelu.Lyžování v areálu je v nadmořské výšce 1620m – 3820m.

Technické info za obě střediska:
228 km sjezdovek Zermatt ski Paradise, 69 km modrých, 188 km červených, 31 km černých
Vleky a lanovky
25 vleků, 20 sedačkových lanovek, 8 kabinových lanovek, 11 velkých kabinových lanovek, 1 pozemní lanovka

Dále skýtá středisko kromě heliskiingu možnosti paraglidingu a vyhlídkových letů helikoptérou. Relaxace je možná téměř všude. Většina hotelů zpřístupňuje své relaxační zařízení i pro nehotelové hosty.
Další aktivity, které zde můžete provozovat je skialpinismus a lezení v ledu.
Více informací na www.zermatt.ch

Vzdálenost od Prahy cca XXX km

—————

Zpět