Zbiroh, Kalich, Drábovna

13.10.2009 10:20

Tyto tři nepříliš známé oblasti se nacházejí v blízkém okolí Malé Skály. Výška jednotlivých věží z pravidla nepřesahuje 20metrů. Proto jsou podle mne ideální alternativou pro ty, co nemají ambice prostupovat bizarními stěnami pískovcových dominant, nebo nechtějí čekat frontu pod velmi populárními cestami ve frekventovaných oblastech. Lezení v těchto koutech Českého ráje je balzámem na duši pro ty, co milují vůni jehličí a hledají ticho a klid labyrintech skalních bludišť a pískovcových věží a věžiček.

PŘÍSTUP: Oblasti Zbiroh a Kalich se nacházejí asi 2km jižně, respektive jihovýchodně od Malé Skály. Přístup je možný po modré značce z Malé Skály, nebo snadněji z obcí Besedice (Kalich), nebo Michovka (Zbiroh). Drábovna se nachází jihozápadně od Malé Skály a přístup je nejsnadnější z osady Záborčí, nebo obce Voděrady.

HISTORIE: Tyto oblasti dříve sloužili jako cvičné terény pro úzkou skupinu převážně místních lezců, nebo lezců z blízkého Turnova, či Liberce. Dnes tyto oblasti navštěvují i lezci z nedalekých Krkonoš , nebo Jičína.

Pozn.: Leze se bez Mg.

—————

Zpět