Water Gate aneb ferrata u Semil

26.04.2014 17:00

Dnešní dopoledne jsme strávili opět na Via ferratě Vodní brána u Semil. Vyšlo nám všechno: počasí (krásně a slunečno), podmínky (nikde nikdo) a dobrá parta.

Michal, Karel a Lucka se rozhodli věnovat VHT a via ferratám. Zodpovědně si pořídili vybavení (sedáky, helmu a párací tlumič). poslední co jim scházelo však byla praxe. Takže jsem nejprve věnovali chvíli materiálu, názvosloví a spojení via ferratového setu se sedákem nebo ve variantě s prsákem. Dále jsem si ukázali nošení lana a další vybavení: lékárna, čelovka, HMS karabiny, kyblík apod.

Všichni taktéž dostali záchrannou HUDY kartu a pomádu na rty ...

Po tomto úvodu jsme vyrazili k nástupu ferraty. Zde jsem ještě jednou provedli kontrolu a vyrazili na první metry. Na nich jsem si ukázali základní principy pohybu na ferratě. V prvním težším místě jsme si ukázali dopomoc lanem (i když nebyla ve skutečnosti potřeba). Během výstupu si dopomoc vyzkoušel i Michal.

Na vršku jsem se zapsali do vrcholové knihy. Sestup a jeho zajištění si vzal na starosti Karel. Asi v  polovině sestupu jsme ještě vylezli jednu cestu vedoucí z výrazné police na vršek. Všichni si vyzkoušeli i jištění prvolezce a druholezce ...

Na závěr jsem si vychutnali odpolední kávu na náměstí v Semilech. S palačinkou a vanilkovou zmrzlinou. To myslím byla taková pěkná tečka za tím naším případem. Opakuji aková pěkná tečka za tím naším případem.

 

—————

Zpět


Water Gate aneb ferrata u Semil

Tato fotogalerie je prázdná.