Vysoké Tatry VRCHOLY, SEDLA A ŽLABY

06.04.2010 20:49

Přechod Vysokých Tater dopadnul na výbornou. V pátek, sobotu a v neděli nám vyšlo počasí a užili jsme si všichni krásné sjezdy a strmé výstupy na lyžích i na mačkách. Zažili jsme krásné chvilky na chatách při společném posezení u klobásek, šunky, kozího sýru a švestkového stabilizátoru. Co dodat?

Bylo to skvělé a těšíme se s Vámi všemi na další podobné pohodové akce na lyžích či na laně.

Program celé akce: zde

Sněhu letos bylo málo a navíc byl skoro celou sezonu velmi nestabilní. 
Výstupy na vrcholy a do sedel Vysokých Tater se uskutečnil na velikonoce. Sněhu bylo tedy méně než obvykle, ale počasí vyšlo přesně jak jsme potřebovali.
Přechod jsme zahájili v pátek variantou ze Štrbského plesa na Popradské přes Soliskové sedlo a sedlo nad Širokým žlabom.

Sobota: Na přechod Východnou Železnou bránu, Kačí pleso a Prielom na Zbojničku už bylo absolutně nádherně. Na velmi tvrdém podkladu bylo v severu asi 5 cm prašanu, takže pěkná jízda z kopce. Bohužel Svišťový štít je kompletně vypadený, takže jsme si jej opět odpustili.

V neděli začalo hned po ránu foukat a tak jsme vyráželi ze Zbojnické chaty mezi prvními. Přes Strelecké pole do Priečneho sedla, kousek jsme tam slanili (bylo dost tvrdo) a vychutnali jsme si nádhernou lyžovačku až na Teryho chatu. Po krátké pauze zbýval poslední výstup do Baraního sedla a sjezd Velkou Zmrzlou dolinou na Brnčalku. Počasí se už poměrně zhoršovalo, ale stihli jsem v klidu dojet až na Chatu pro Zelenom plese. Sníh byl ve Velké Zmrzlé dost proměnlivý (vyfoukané plotny se střídaly s nafoukaným sněhem).
Pod chatou už jsme sjeli pouze cca třetinu cesty na Bílou vodu a pak jsme už museli dát lyže na batohy a klapat v lyžařských botech.

V pondělí ráno bylo nasněženo, ale velmi rychle přecházelo sněžení v déšť a tak jsme se krátce po snídani rozhodli túru vynechat a raději odjet dříve domů.

—————

Zpět