Vrbatova bouda 20. 2. 2011

20.02.2011 15:44

Dneska brzy ráno jsem vyrazili (Dušan a já) i s dcerami z Horních Míseček směrem na Vrbatovu boudu. Děvčata jela na bežkách a my jsem šlapali na skialpech a sjezovky i s lyžákama jsme měli pro ně na zádech.

Ráno velmi chladno a vítr cca - 8 stupňů bez větru. Schovaní v lese už to bylo lepší. Čekal nás nádherný den. Svítili sluníčko a postupně se oteplovalo. Pro děvčata místopis Krkonoš a nenáročný výstup na Zlaté návrší. Těsně před Vrbatkou jsme zpozorovali dva skialpinisty mimo značku. Nedalo mě to a začal jsem je sledovat. Odpočil jsem max. 20 m mimo značenou trasu asi 50 metrů od chaty. Jakmile jsem zjistil, že to jsou ochranáři vrátil jsem se na cestu. Bohužel si mě všimli a pronásledovali mě až do chaty. Jenom proto aby mi řekli, že to platí i pro mě.

Předtím totiž napařili pokutu dvě chodcům, kteří šli pro žluté značce a odpočili o chvilinku dřív (odhadem 50 - 100 metrů). Vystoupali po sněhu mimo stromy, keře, mechy a tetřívky. Zafoukal vítr a o jejich zločinu nebylo ani stopy. Dostali každej 250 kaček pokutu ...

Dolů to byla nádhera s odbočkou na Šmídovu vyhlídku a sjezdem z Medvědína po sjezdovce.

Takže? Pohybujte se po Krkonoších obezřetně.

—————

Zpět