VIDEO a FOTOGRAFIE z Ledovcového kurzu OBERWALDERHÜTTE

08.09.2015 12:00

Obrovské trhliny

Takhle pozdě jsem v této oblasti ještě nebyl. A trhliny se opravdu takto na konci srpna pěkně "vybarvily". Klidně by se tam vešel i autobus a nikdo by si toho ani dost možná nevšimnul. Naštěstí tedy byly trhliny dobře čitelné a ledovec se dal docela dobře přejít. Někdy však za cenu velikého kličkování.

Tam, kde jsem v červnu nebo v červenci běželi jak na motýly (samozřejmě navázaní), tento víkend se na nás šklebily hrozné díry snad až do Austrálie.

Výcvik

Jednalo se o přípravný kurz pro partu nadšenců, kteří se v polovině září chystají na veliké hory do vzdálené země. Pohyb po ledovci, navazování a tahání z trhlin.

Pro některé to bylo dokonce poprvé na mačkách a tak jsem zařadili i chůzi a techniku pohybu na mačkách a práci s cepínem.

Severní stěna

V rámci výcviku jsme vylezli i severní stěnu Johannisbergu 3453 m.n.m. Jedná se o "velkolepý" průstup stěnou. V tomto období navíc okořeněným i trhlinamy a překonáním jednoho takového strmějšího výšvihu. Pod vrcholem došlo i na lezení po předních hrotech. Na samém vršku jsme měli hezké počasí, které nám dovolilo posedět, posvačit a kochat se krásnou krajinou.

Veliký kápo

Na celou akci a vůbec na ledovcový výcvik na Oberwalderhütte dohlíží největší rakouský kápo, který si říká Veliký zvoník a dívá se na nás z výšky 3798 metrů nad mořem.

Mlha a azimut

Během krásné a místy vzdušné túry na vrchol Mitlerer Bärenkopf 3358 padla mlha a při návratu po ledovci Bockkarkees došlo i na buzolu a výškoměr. V závěru stoupání zpět na chatu v místě Eiswandbichlu došlo i na velké skoky do trhlin a vytažení dopomocí družstva a i pomocí lanových technik ve dvou a ve třech.

 

—————

Zpět


FOTOGRAFIE z Ledovcového kurzu OBERWALDERHÜTTE

Tato fotogalerie je prázdná.