TICKET to RIDE, Sölden, 13. - 16. 2. 2014

17.02.2014 15:00
Kabáti nám v autě dodávali bojovou náladu a pomohli nám v pohodě přestát klasickou trasu lyžaře – freeridera: Praha (není podmínka) – Plzeň – Rozvadov – Mnichov – Innsbruck – Sölden …
 
Dorazili jsme na čas do vesničky Gries. Tam díky 4x4 jsme na pohodu vyjeli do penzionu, které vypadalo jako orlí hnízdo.
Další posádka dojela taky na čas a chvíli po příjezdu jsme udělali briefing na další den. Mapa, plán střediska, lavinová situace a počasí. Z toho nám vyšlo, že to bude parádní lyžovačka.
A taky byla!
 

 
Pátek: Podmínky předčily očekávání většiny z nás a jezdit se toho dalo opravdu hodně. Po počátečním rozlyžování jsme začali více a více zajíždět do volného terénu. Pustili jsme se do Wasserkaru. Sjeli jsme dva krásné žlaby z Gaislachkoglu směrem na Venter Tal s návratovou na Gislachalm = krásný a dlouhý sjezd v prašanu.
 
Sobota: Druhý den jsme vyrazili a ledovec Rettenbach. Několikrát ho sjeli od Skitunnelu. A taky párkrát si dali sjezd od Rettenbachjochu pod Karleskoglem. Jako závěrečnou akcí a maturitou tohoto víkendu byla „Krunperinna“ – úzký a strmý žlab vedoucí od Gaislachkoglu do Rettenbach Talu. Všichni ho projeli, i když někteří svérázným způsobem, který jsme nazvali „skeleton style“. Všechno dobře dopadlo a během Apres Ski jsme to řádně oslavili.
 
Neděle byla už ve stylu cvičení ve vyhledávání a kopání ve sněhu ve středisku. Po příjemném obědě jsme se rozjeli domů.

Co dodat?
Parádní počasí, skvělé podmínky, nadšení lyžaři. Když se podívám z okna směrem na Černou horu nebo na Žalý, zdá se mi, že jsme měli opravdové štěstí na sníh a na podmínky. Při dnešní zimě mi to přijde jako malý zázrak.
 
 
 

—————

Zpět


TICKET to RIDE, Sölden, 13. - 16. 2. 2014

Tato fotogalerie je prázdná.