Stubaiské alpy

09.10.2009 23:27

Uprostřed Tyrolska se nachází Stubaital, nevšední turistický ráj. Stěží najdete podobné místo...
... s tolika vrcholy, které lákají začínající turisty i profesionální alpinisty.

„Zimní zázraky se dějí, sněhové radovánky neznají hranic“.
To je heslo kouzelného vysokohorského údolí a jeho tradičních tyrolských vesniček Schönberg, Mieders, Telfes, Fulpmes a Neustift , na jehož konci se vypíná mohutný Stubaiský ledovec.

Stubaital se řadí mezi tajné tipy pro milovníky lezení po ledovcových stěnách.
Jestli polezete po 20 m vysoké ledovcové stěně na Stubaiském ledovci nebo po zmrzlých stěnách vodopádů Grawa a Pinnistalfalls – vždy si s sebou domů povezete nezapomenutelné zážitky.

Největší rakouská ledovcová lyžařská oblast s absolutní jistotou sněhu od října do června, více než 100 km nádherných sjezdovek přináší celoročně „Pow(d)er of Snow“. Útulné chaty a aprés ski - zvoucí k posezení, lákají do Stubaitalu množství zimních nadšenců. Údolí, které nabízí množství sportovních aktivit i noční zábavy, to vše s nádhernou kulisou majestátní přírody.

Uprostřed Tyrolska se nachází Stubaital, nevšední turistický a horolezecký ráj. Stěží najdete podobné místo, pyšnící se tolika vrcholy. Přes 850 km značených turistických cest odkrývá milovníkům hor opuštěná údolí, senzační panorama, šťavnaté louky a rovněž přes 50 horských chat a salaší. Všech 109 vrcholů s nadmořskou výškou přes 3.000 m tvoří, společně se Stubaiským ledovcem, nepřekonatelnou scenérii.

—————

Zpět