St. Anton am Arlberg

11.10.2009 20:41

St. Anton am Arlberg (Rakousko)

Je to hodně sportovní středisko pro vyznavače jízdy v hlubokém sněhu. Je zde spousta značených, ale i neupravovaných tras pro jízdu mimo sjezdovku. Jezdí sem hodně mladých lidí na celou zimu. V sezóně zde vládne bohatý noční život. Ve středisku najdete spousty barů a diskoték.

Lyžování
V celém středisku je 131 km sjezdovek a skýtá vyžití pro všechny kategorie lyžařů. 32% sjezdovek je označeno jako lehké a 40% sjezdovek jako středně těžké. Výborné středisko je Lech/Zurs, kde na hoře Galzig 2085 m naleznete spousty volných terénů. Zajímavý je také Vallugagrat, kde je mnoho svahů s boulemi a hlubokým sněhem. Pro vyznavače jízdy volným terénem doporučujeme sjezd z vrcholu Valluga 2809 m, který je možný pouze s průvodcem (horský vůdce nebo učitel lyžování s kvalifikací skifuehrer).

Technické info za střediska:
131 km sjezdovek, 43 km modrých, 50 km červených, 38 km černých
Vleky a lanovky
17 vleků,17 sedačkových lanovek, 3 kabinkové lanovky, 2 velké kabiny

Dále skýtá středisko v případě špatného počasí bazén s vyhřívanou vodou s možností plavání v zimě venku. Fitcentrum pára a sauna. Lyžařské a vlastivědné muzeum.
Sáňkařskou dráhu a samozřejmě běžkařské trasy.
Další aktivity, které zde můžete provozovat je skialpinismus v okolí střediska najdete spousty možností jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.
Podrobné informace najdete v průvodci Arlberg ski tourning guide od Andyho Thurnera.
Průvodce na freeride Abseits der Piste rund um den Arlberg je rovněž od Andyho Thurnera.

Více informací naleznete na: www.stantonamarlberg.com

Vzdálenost od Prahy cca: 000 km

—————

Zpět