SNOW TOUR 2011

05.03.2011 19:00

Poslední HUDY Snow tour a Skialpová rally O dřevěného Krakonoše 2011
5. 3. 2011
Rokytnice nad Jizerou – Krkonoše


HUDY sport i letos podpořil jedinečné skialpové rally O dřevěného Krakonoše.
Příznivci skialpinismu se sešli v sobotu 5. března 2011 do Rokytnice nad Jizerou. V lyžařském středisku Horní Domky – Lysá hora se uskutečnil jubilejní 10. ročník skialpové rally O dřevěného Krakonoše. V rámci soutěžního dne ve středisku probíhalo poslední zastavení Hudy snow tour.  Měli jste jedinečnou příležitost si zde vyzkoušet nebo vypůjčit  freerideové lyže, skialpy či lavinovou záchranu s horskými vůdci.

A právě naše kancelář horských vůdců zajišťovala dvě túry na skialpech a vyhledávání v laviništi na čas.

Více o HUDY Snow tour: zde
Odkaz na stránky závodu: zde

Zpráva z akce
Očima Vojtěch Dvořáka

"Já měl konkrétně na starosti zájemce o skialpinismus v praxi. Společně jsme dvakrát vystoupili na Dvoračky ...

Rád lidi učím něco nového a rád jim pomáhám. Úplní začátečníci potřebují maximální péči. Všechno je pro ně nové a většinou se rádi ptají. Užili jsme si výstup i sjezd. Dole u spodní stanice byl mráz, ale nahoře nás čekalo sluníčko a krásné výhledy. Před samotným výstupem si někteří sami nalepili stoupací pásy. Kousek od našeho zázemí jsme si vysvětlili funkce skialpového vázání a skialpových lyžáků. Během výstupu jsme si pak vyzkoušeli postup na pásech, otočky v různém terénu, povídali jsme si cestou o bezpečné taktice během výstupu a vysvětlovali jsme si postup při lavinové nehodě.

Společně jsem pak sjeli zpět do střediska, kde si účastnící ještě vyzkoušeli své dovednosti ve vyhledávání na čas. Kromě nich byla tato soutěž otevřená pro všechny zájemce a návštěvníky střediska. Dále byla připravena půjčovna skialpového vybavení: bot, lyží a pásů. Taktéž se půjčovaly freeridové speciálky od Dynastaru, které byly osazeny sjezdovým vázáním, tudíž si je mohl vyzkoušet kdokoliv. Uvnitř kamionu bylo vystaveno základní vybavení pro skialpové túry a lyžování mimo sjezdovku.

O tepelný komfort se také starala děvčata z Teekanne, která vařila zdarma různé druhy čaje.

Myslím si, že zájemci měli jedinečnou příležitost si vyzkoušet a otestovat nové věci a kdo ví, jednou z nich možná budou „parádní pěšáci z armády s pásy."

—————

Zpět


SNOW TOUR 2011

/album/snow-tour-2011/ski-alp-ro-2011-4-jpg/
/album/snow-tour-2011/ski-alp-ro-2011-3-jpg/
/album/snow-tour-2011/ski-alp-ro-2011-2-jpg/
/album/snow-tour-2011/ski-alp-ro-2011-1-jpg/

—————