SNOW FEST FREERIDE

01.02.2013 17:00

HUDY SNOW TOUR 2013

Festival sněhu a lidí, kteří milují sníh.
Tak takový byl poslední HUDY SNOW FEST 2013 v lednovém a zasněženém Lenzerheide.
Sešlo se nás skoro 60 takovejch, kteří lyžujou každý den, znovu a znovu.

Co se tedy doopravdy dělo?
Po příjezdu a registraci všichni dostali ručně pletenou čepici DIAMIR a dvoudenní skipas na jeden z 5 tyrolských ledovců. A taky každý dostal HUDY Info Skialp, Freeride, Sněžnice III. Nafasoval se taky materiál do terénu. (vyhledávače, sondy a lopaty Mammut, batohy Deuter a Black Diamond)
Petr Socha vysvětlil pravidla testování lyží, rozdělení do skupinek a další detaily jako ubytování, stravování a skipasy. Taky se zdůraznilo dodržování nočního klidu. Některým to došlo až druhý či třetí den. Co? Došlo jim, že paření a kvalitní lyžování přes den se neslučují dohromady a navíc už nejsme nejmladší.
Takže tedy všichni bez rozdílu věku nemohli druhý den dospat a naburáceli do lyžárny s cílem urvat co se dá a hlavně aby to bylo co nejširší a vyrazilo se na svahy. Důležitý  bylo, být první a vychytat vlastní panenskou lajnu.
A to se vcelku dařilo všem skupinám. Taky díky mlze. Všude jsme byli jako poprvé.
Každej den lyžba. V pondělí odpoledne dorazili jako posily horští vůdci z MAMMUT Alpine school, kteří měli večer přednášku o lavinách a vybavení. Druhý den připravili soutěž nevyhledávání na čas. Přes den jezdili s Vojtěchem a jeho drsoňema ve smečce.
Večer se předávali ceny těm nejlepším ve vyhledávání a Vojtěch Dvořák (horský vůdce HMG) měl přednášku o lavinách a sněhu). V úterý večer dorazil Robin Kaleta (HUDY team a Millet jezdec). Představil svoji slide show a Aljašku v plamenech. Druhý den jezdil se skupinkou společně s Tomasem a Honzou. Jelo se tzv. Safari.

V pátek se jelo na skialpovou túru. 9 statečných borců vystoupalo 550 vm a sfičelo skoro 2,5 km. Velkej mráz, chlupatý lyže, mlha a difuz, laviny okolo a krusta na dojezdu. To všechno tato hrstka drsoňů zvládla a odpoledne dorazila k autobusu v druhém údolí.
Ostatní se topili v novém přívalu prašanu. V sobotu se už jenom prznili poslední nejetá místečka a po obědě se většina lidí rozloučila a vyrazila k domovu.
 
Mrkněte na fotečky a čekejte na Video. Taky si do diářů udělejte okýnko na příští rok. Počítejte s námi!

Odkaz na upoutávku na webu: www.snowfest.cz

—————

Zpět


SNOW FEST 2013 FREERIDE

/album/snow-fest-2013-freeride/sokol-jpg/
/album/snow-fest-2013-freeride/a001-lenze-jpg/
/album/snow-fest-2013-freeride/a002-lenze-jpg/
/album/snow-fest-2013-freeride/a003-lenze-jpg/
/album/snow-fest-2013-freeride/a004-lenze-jpg/
/album/snow-fest-2013-freeride/a005-lenze-jpg/
/album/snow-fest-2013-freeride/a006-lenze-jpg/
/album/snow-fest-2013-freeride/a007-lenze-jpg/
/album/snow-fest-2013-freeride/a008-lenze-jpg/
/album/snow-fest-2013-freeride/a009-lenze-jpg/

—————