SNOW CAMP - Weissee

12.03.2013 13:10

Tradiční březnový Snow Camp (7. - 10. 3. 2013) se již po třetí uskutečnil v salcburské části Národního parku Vysoké Taury v oblasti Weissee. Základním táborem skialpinistů se tentokrát stal rodinný penzion Wiessen v obci Uttendorf. Vysoké Taury účastníky přivítaly modrou oblohou, tváře jim ožehlo už celkem ostré jarní sluníčko a vlasy jim načechral svěží vánek.

 
Takové počasí se muselo beze zbytku využít – a tak jsme naplánovali hned na první den túru, která účastníky dovedla od chaty Rudolfshütte (2315 m) až na vrchol Hochfürlegg (2947 m), od jehož vrcholového kříže se otevřel úžasný výhled na okolní dominanty včetně Großglockneru.
 
Druhý den již tak slibně nevypadal. Skvělou snídani tak trochu rušil déšť za okny penzionu. Nakonec se přání, že nahoře u Rudolfshütte bude lépe, stalo skutečností. Dokonce se i vyčasilo a tak jsme neváhali naplánovat další výstup na vrchol. Po cestě jsme ještě udělali i metodickou zastávku na 30° svahu, aby vysvětlil základy analýzy sněhové pokrývky a také vyproštění zasypaných z laviny. Poté lopaty a sondy opět putovaly do batohu a zraky skialpinistů se upřely k vrcholu Medelzkopf (2760 m), který byl tušit za oponou padajících vloček. Z vrcholu sice nebylo příliš vidět, ale i tak stálo za to k velmi zajímavě provedenému vrcholovému kříži vystoupit. Pak už nezbývalo než si užít celkem adrenalinový sjezd západní stěnou a následné občerstvení na „Rudolfce“.

Nedělní ráno bylo opět ve znamení deště, a tak se všichni účastníci po dvou velmi povedených dnech strávených skialpinismem v báječné alpské přírodě rozhodli pro dřívější odjezd domů.
 
A za rok třeba zase na viděnou – dalších cílů v oblasti Weisse na nás čeká mnoho!
 
 

—————

Zpět


SNOW CAMP - Weissee

/album/snow-camp-weissee/img-3761-jpg/
/album/snow-camp-weissee/img-3771-jpg/
/album/snow-camp-weissee/img-3775-jpg/
/album/snow-camp-weissee/img-3792-jpg/
/album/snow-camp-weissee/img-3802-jpg/
/album/snow-camp-weissee/img-3811-jpg/
/album/snow-camp-weissee/img-3825-jpg/
/album/snow-camp-weissee/img-3852-jpg/
/album/snow-camp-weissee/img-3861-jpg/
/album/snow-camp-weissee/img-3871-jpg/
/album/snow-camp-weissee/img-3875-jpg/
/album/snow-camp-weissee/img-3878-jpg/

—————