Skialpový kurz: No hike / No ride aneb Skialpový přechod Krkonoš

12.01.2017 23:50

Splněné sny

Sny se staly skutečností a my jsme se sešli na Dolních Mísečkách v Krkonoších v pátek večer u jednoho stolu na romantické boudě Anýz. Kromě přenášky, kontroly vybavení a plánovaní túry bylo ještě dost času na povídání si.

Opravdu se nakonec muselo zavelet na kutě a jít spaát, protože sobota byla náročná.

Hlavně z důvodu spousta nového sněhu a jeho prošlapávání.

Sobotní skialpový sen

V sobotu ráno po romantické a pohodové snídani jsm evyrazli směr Kotel. Teplota byla snesitelných -15 C. Avšak pochodem a pohybem jsme se zahřáli. V Kotelních jamách jsme byli sami. Pozorovali jsme sníh. Jeho uložení a naučili jsme se měřit sklon svahu mnoha způsoby. Od tam jsem vyrazili směr Vrbatova a pak Labská bouda. Tam s malou přestávkou až na Vysoké kolo a s parádním sjezdem jsme narazili na Bradlerovy boudy. Tam kromě svařáku jsem trénovali záchranu.

Hlavu jsme složili na Medvědí boudě.

Skialpový kurz: No hike / No ride aneb Skialpový přechod Krkonoš

Nedělní krása Krkonoš

V neděli opět prašan a krásné sjezdy. Pohled do labského dolu se nikdy neomrzí. Skály a ledy. Dolem vedla jenom lyžařská stopa. Nikdo jiný neměl ten den nárok.

Při výstupu n aLabskou boudu se rozehrálo divadlo, jehož hlavní aktéři byly mraky, hory a slunce. Krása!

Tu krásu jsem si ještě o to více vychutnali krásným sjezdem až na Dolní Mísečky. Zpět do civilizace.

Skialpový kurz Skialpový přechod Krkonoš

Hodnocení

Krásný víkend. Nové zážitky. A hlavně nový skialpinisté. Bratři na lyžích. Další nadšenci a příznivci  TERRA SKI TEAMU. 


Skialpový kurz: No hike / No ride aneb Skialpový přechod KrkonošSkialpový kurz: No hike / No ride aneb Skialpový přechod KrkonošSkialpový kurz: No hike / No ride aneb Skialpový přechod KrkonošSkialpový kurz: No hike / No ride aneb Skialpový přechod KrkonošSkialpový kurz: No hike / No ride aneb Skialpový přechod KrkonošSkialpový kurz: No hike / No ride aneb Skialpový přechod Krkonoš

—————

Zpět