Skialpový Camp

26.03.2016 21:16

17. – 20. března 2016

Jak zažít krásný skialpový víkend v jedné z nejkrásnějších horských oblastí Rakouska? Nechte se inspirovat našimi třemi skialpovými výpravami.

Skialpové slunce nám neúprosně pálilo do zad a my stoupali do výšky přes 3 kilometry. Obloha jako vymetená. Naše úderná skupina každé ráno vyjíždí autem několik serpentin až na parkoviště a tam přesedne na lanovku, která nás donese do jiného světa. Na Rudlofshütte startujeme již na lyžích. Začínáme sjezdem a hned první den zjišťujeme, že nasvícené svahy nebudou pro sjezd nic moc. Musíme hledat nějaké prašanovější stráně. A to se nám celkem dařilo.

Postupujeme pomalu, ale vytrvale. Po cestě děláme „ruš“ blok. Učíme se sestavit sondu, kopat a sledovat sněhové vrstvy. Po nálezu na naše dílo sjelo až po velikém zatížení. Jednalo se o východní svah. Sever však může vypadat úplně jinak. Dvě samovolné laviny v severní stěně nevypadají vůbec hezky.

Na vrchol Sonnblicku jdeme od ski-depa na mačkách. Na vršku zakusujeme čokoládu a dáváme malého panáčka slivovičky. To abychom se nebáli z kopce. Nejvíce se nebála Jana, která pod vrškem zakopla a vzala to dolů trochu rychleji, než je obvyklé. Vše dobře dopadlo. A před námi byl parádní a dlouhý sjezd. Podle expozice svahu se měnily i sněhové podmínky. Jízda vyžadovala pružně reagovat na podmínky. Někdo testoval i vlastním tělem či pozadím. Já v závěru sjezdu vykouzlil těsně před nájezdem na hladinu přehrady „ježečka“. Po kotoulu jsem plynule pokračoval v jízdě. Nikdo mě nenásledoval!

Po sjezdu je nutné se ještě přehoupnout přes hráz. Tak, abych mohli pokračovat ve sjezdu po sjezdovce až na parking. Tam jsme si mohli plácnout a těšit se na večeři.

Během skialpového campu jsme ještě vystoupali na HoheFurleg a Medelzkopf. Vždy krásný výstup a ještě krásnější sjezd.
Opět jsme vstoupili do skialpového ráje. Krásné výstupy a krásné sjezdy. Celé dny na horách. Tak jak to máme rádi.

Skialpový camp, Rudolfshütte

Příprava na test sněhové vrstvy.

Vybavení na skialpy

Když se balí na túru.

Vrchol Sonnblick, Skialpový camp, Rudolfshütte

Vrchol Sonnblicku.

Skialpový camp, Rudolfshütte

Těsně pod vrcholem.

Skialpový camp, Rudolfshütte

Jirka na vrcholu Medelzkopfu. Výstup na vršek na lyžích. Sjezd takřka z vrcholku.

No hike No ride, Skialpový camp, Rudolfshütte

Někdy musely lyže na záda. Hike pro další prašanový sjezd.

Skialpový camp, Rudolfshütte

Opět vrchol a opět sjezd přímo z vrcholu.

Skialpový camp, Rudolfshütte

No hike. No ride.

Test stability sněhové vrstvy, Skialpový camp, Rudolfshütte

Test stability sněhové vrstvy.
 

—————

Zpět