SKIALPOVÉ PŘEDNÁŠKY 2014

01.01.2014 12:23
Hledáte inspiraci pro nová dobrodružství na lyžích? Chcete vědět něco o novinkách a trendech ve skialpinismu? Něco o lavinové záchraně, první pomoci či omrzlinách?
Navštivte některou z našeho pásma přednášek, které budou probíhat každých 14 dní od 8. ledna 2014 Novotného lávka 5, Praha 1, Sál 418, 4. patro.
Vždy od 18:00 hod.
 

BATOHY MAMMUT SNOWPULSE

8. 1. 2014 OD 18:00 HOD.

Mammut batohy Snowpulse mají integrované airbagy pro případ, že vás v terénu zastihne lavina. Tyto produkty významně zvyšují šanci na přežití, pokud se v lavině ocitnete. Snowpulse airbag batohy jsou řešeny tak, aby poskytovaly nejlepší ochranu pro jejich nositele, přičemž jsou lehké, kompaktní a uživatelsky příjemné.
 
Přesto je nutné se s takovým to batohem dobře seznámit. Správně používat a ošetřovat. Tato přednáška vám navíc ukáže základní rozdíly mezi batohy na trhu a vysvětlí rozdíly i mezi batohy z produkce Mammutu.
Snowpulse zvyšuje vaši šanci na přežití; avšak ani tento batoh NEGARANTUJE vaši bezpečnost v lavině. Neměli byste více riskovat jenom proto, že máte Snowpulse airbag!
 
O své zkušenosti se s vámi podělí horský vůdce Vojtěch Dvořák (HUDY MOUNTAIN GUIDE).
 
Přednáší: Vojtěch Dvořák
Horský vůdce UIAGM, člen HMG, zaměstnáním marketing manager HUDY
 

HELISKIING V KANADĚ

21. 1. 2014 OD 18:00 HOD.

Příběh o lyžování v bezedném Kanadském prašanu a o tom jak se jeden normální průměrný Čech stal horským vůdcem pro lyžování na helikoptérách. Záběry a filmy z kultovního freeridového střediska Revelstoke, kde během zimy nasněží v průměru 12-16m sněhu. Délka 60 min, nebo dle dohody.
 
Přednáší: Janek Bednařík (1975)
horský vůdce UIAGM, člen HMG
více než 20 let aktivním horolezcem a skialpinistou (Tatry, Alpy, Kavkaz, Lofoty, Yosemity, Kanada, Nepál)
2007, 2008,2010 doprovázel nevidomého Honzu Říhu při výstupu stěnou El Capitaina (USA) a na vrchol Elbrusu (Rusko) a při výstupu propastí Macocha
2012 horský vůdce heliskiing Kanada
2013 tři nejvyšší vrcholy Rysy (PL), Gerlach (SK) a Sněžka (CZ) během jednoho dne…
 

HAUTE ROUTE – NEJSLAVNĚJŠÍ SKIALPINISTICKÁ TÚRA NA SVĚTĚ

5. 2. 2014 OD 18:00 HOD.

Diaprojekce o putování šesti kamarádů nejznámější skialpinistickou túrou z francouzského Chamonix do švýcarského Zermattu. Dozvíte se něco o historii této trasy a podrobných informacích k jednotlivým etapám.
 
Přednáší: Otakar Vašek – skialpinista, lezec, cestovatel
HUDY SKIALP CENTRUM, Havlíčkova 11, 110 00 Praha 1, www.hudyhavlickova.cz
 

PŘEDNÁŠKA NA TÉMA PRVNÍ POMOC

5. 3. 2014 OD 18:00 HOD.

Skialpinismus je sportovní aktivita spojená s pobytem v horské a vysokohorském terénu, v ideálním případě vás čekají skvělé zážitky, ale můžou vás potkat i drobné nepříjemnosti a v horším případě i nějaký vážnější problém a tomu se budeme společně věnovat při našich přednáškách.
Bod 1. podchlazení (Hypotermie) – vznik, prevence a ošetření
stavy úrazové: např. lavinová nehoda
stavy neúrazové: např. omrzliny
 
Bod 2. drobné úrazy – ošetření puchýřů, otlaků a jejich prevence
ukázky preventivní aplikace různých typů náplastí
ukázka ošetření puchýřů, aplikace náplastí a následná péče
 
Přednáší: Jiří Feix & Mgr. Jan Sedláček
 

SILVRETTA SKIALPOVÝ RÁJ

19. 3. 2014 OD 18:00 HOD.

Proč skialpový ráj?
Je to jako podobenství o ráji, o nebi a o pekle. Během cesty vzhůru můžete zažít peklo. Bořit se, ztrácet dech, proklínat ten nápad vyrazit na lyžích do hor. Očistec. Pak ale dosáhnete vrchol. Vše je zapomenuto. Vše je odpuštěno. Útrapy i ten blbej nápad. Během sjezdu z vršku pak prožijete krásné uvolnění. Čirou radost. V útulné chatě si večer orazíte a druhý den se probudíte jako znovuzrozený. A opět jste připraveni podstupovat tohleto znova a znova…
O tipy na skialpové túry a svoje zkušenosti v oblasti Silvretty se s vámi podělí horský vůdce Vojtěch Dvořák (HUDY MOUNTAIN GUIDE).
 
Přednáší: Vojtěch Dvořák
Horský vůdce UIAGM, člen HMG, zaměstnáním marketing manager HUDY
 
Pro příchozí HUDY INFO Skialp, Freeride, Sněžnice III zdarma!
 
HUDY si vyhrazuje právo ke změně termínů či obsahu přednášek.

—————

Zpět