Skialpová túra na Sněžku včetně sjezdu přímo z vrcholu

31.01.2016 18:49

Bez šlapání není svezení neboli NO HIKE/NO RIDE. Tak to se tento víkend (22. - 24. 1. 2016) opět potvrdilo. Co si člověk nevyšlape, tak to pak z kopce nemá. V podstatě jsme vyrazili po stopách prvního dílu seriálu  Skialpem to začalo .

Pátek

V pátek večer mrzlo, až praštělo a měsíc svítil tak, že se dalo číst i bez čelovky. Takže jsme vyrazili rovnou na pásech v sedm hodin od spodní stanice lanovky na Sněžku při měsíčku na Boudu pod Sněžkou. Čekali nás známé tváře, dobrá nálada a skvělá večeře. Před spaním jsme ještě stihli udělat školení, prezentaci a rozdělit vybavení. Pro jistotu jsme ještě zkontrolovali vše potřebné na druhý den.

Výstup na skialpových lyžích na Boudu pod Sněžkou

Cestou na Boudu pod Sněžkou.

Sobota

Ráno jako malované i když už bylo cítit oteplení a změna počasí. Vyrazili jsme do Modrého dolu. Dále na Výrovku.

Modrý důl Krkonoše

Klasické foto u cedule Tady je Krakonošovo.

Skialpinista Michal v Modrém dole

Michal i Olga vždy s úsměvem.

Tam začalo opravdu foukat a postup se změnil v polární expedici. Všichni si vedli skvěle a na Luční boudě jsme dorazili ve skvělé kondici a v dobré náladě. Po rychlé svačině jsme pak po tyčích dorazili na bývalou Obří boudu a po řetězech a stále na pásech až na vrchol Sněžky.
Česká poštovna nám poskytla zázemí a pomocí svařáku jsme se všichni připravili na sjezd z vrcholu.

Skialpinisté na vrcholu Sněžky

Překvapivě to šlo dobře a na straně směrem na Růžovou horu bylo sněhu dostatek. Zvládli jsme i mírné stoupání a pak jsme se vrhli pod lany směrem do Pece. Styl nebyla naše silná stránka, ale účel světí prostředky a my se všichni dostali bez ztráty kytičky dolů až do Pece. Tam už skoro za tmy zpět na Boudu pod Sněžkou. Někdo na pásech a několik kusů si to dalo i jako bruslení nebo jako soupaž alá Řezáč.

Večer trochu unavení jsme dali večeři a trochu alkoholu. Jak jinak. Ale i 2 hodiny školení a společného posezení včetně ukázek lavinových batohů.

Neděle

V neděli opět do Modrého dolu. Tam jsme cvičili a trénovali. Vyšli jsme až na úroveň Děvínu. Odtam jsme se spustili zpět do údolí.

A pak zase nahoru přes Richtrovky. Tam pozdní obídek a zase nahoru! Proč? Abychom se mohli zase spustit dolů. Přece, ne?

Tak to byl náš parádní víkend pod dohledem Sněžky.

Napsali nám

Zdravím všechny,
předně bych chtěl moc poděkovat Vojtovi za velmi profesionální přístup a přátelskou realizaci celého výcviku....vám všem pak za fajn partu, kterou jsme na dva dny vytvořili bez předchozí znalosti každého z nás.
Ještě jednou díky, bylo to bezva a mám spoustu nových zkušeností, zážitků a doufám i řadu přátel. Těšil jsme se na celou akci, ale vše předčilo mé nejlepší přání a očekávání…SUPER.

Robert H.

Ahoj!
Všechny zdravím, bylo to super. Nějak pořád nemůžu uvěřit tomu, že jsme vyšlápli až na Sněžku a sjeli ji. :-)
Vojto, dík za moc zajímavý kurz!

Káťa Z.

—————

Zpět