ROCK CAMP 2013

13.09.2013 18:00


Jirka Čelba na vršku Drátníku

Lezení, metodika, testování nejnovějšího lezeckého vybavení s horskými vůdci HMG, pohodová atmosféra... Tak to byl letošní HUDY Rock Camp 2013, který proběhl ve dnech 29. – 30. 8. 2013 na skalách Českomoravské vrchoviny.

A jaký byl?

Tak to vám dále povím.


Tak přesně o tom to bylo!

Grunt je už prázdný a uklizený. Vymetený krb, u něhož jsme dva večery seděli,  promítali  si nebo povídali,  už nepraská a nehřeje. Je setřeno. Vytříděné odpadky trůní v mém autě. Svítí slunce. Je krásně. Všichni už jeli. Stačí už jenom nastartovat, sešlápnout pedál a zmizet. Skončilo to. Je konec. Můžu si říct: „Úkol splněn. Padej.“
 
Ještě chvíli však posedím a říkám si: „Ty vole, ti chlapi byli naprosto šťastní. My jsme udělali úplně cizí chlapy nadšenýma lezcema a takhle se s tebou loučí jenom někdo, ke komu máš blíž, než si myslíš. Tohle bylo fakt super! Počasí, lidi, kolegové Janek Bednařík s Karlem Křížem. Sakra, ty dva dny utekly jako Usain Bolt ve formě na dětský šedesátce.“
 
Přemýšlím: „Čím to asi bylo?“ Třeba tím, že kluci co se přihlásili a přijeli, dostali maximální péči od třech horských vůdců. V podstatě to byl  jak se říká v lyžařský škole takový „privátek“.


Jarda spokojený na vršku Drátníku.
 
Přemítám dál. Každý večer jsme po dobré večeři poseděli u krbu a buď se bavili o lezení nebo si promítali lyžování v Kanadě aneb ze života horského vůdce, který pracoval jako heliguide v podání Janka Bednaříka. Já jsem přidal krátká videa a slide show o lezení v Yosemitech nebo na českém písku.
 
Po svépomocí připravené snídani, na které se podíleli všichni (díky kluci), jsme vyrazili do skal. Tam jsme začali klasicky. Sedákem, lanem a spojením tohohle dohromady. Chyby a správné způsoby. Jištění druholezce na TR – práce s jistítkem. Vratné body. Jištění prvolezce….praxe, praxe. Lezení a lezení.
 
V pátek jsme cvičili tak, aby kluci zvládli samostatně bezpečný výstup a sestup lezecké dvojky. Tzn. výstup dojištěnou cestou, štand, zajištění se, dobrání a zajištění druholezce a společné slanění.
„Tohle by mohlo být ono!“, napadá mě.
 
Součástí akce a po vzájemné dohodě proběhnul i nácvik pádu. A to bylo pro všechny nové. A taky to možná byl poslední kamínek v mozaice, který udělal tuto akci kompletní. Překonat strach. Hecnout se. Pustit se a skočit. Navzájem si důvěřovat.
 

Vojtěch na druhém konci a něco pro fotografa
 
Kromě toho si mohli účastníci akce osahat X jistítek, karabin, čoků a friendů. Na cokoliv se ptát. Zkoušet a testovat. To byl další bonus této akce. Nedávali jsme sice certifikát, ale kdyby se nějaký dával, všichni by ho dostali.
 
„Co ještě?“, nevím. Mačkám startér. Řadím jedničku. Pomalu se rozjíždím a nechávám místo za sebou, ale ten pocit a ti šťastní chlapi jedou se mnou. Jsem trošku unavenej, ale spokojenej. Chlapi děkuju.
 

Čert si tahá svoji lajnu. Nahoře dobírá a ve dvojce slaní s prusíkem. Samostatná práce.
 
VIDEO:

—————

Zpět


ROCK CAMP 2013

/album/rock-camp-20131/p8300295-jpg/
/album/rock-camp-20131/p8290006-jpg/
/album/rock-camp-20131/p8290012-jpg/
/album/rock-camp-20131/p8290046-jpg/
/album/rock-camp-20131/p8290050-jpg/
/album/rock-camp-20131/p8290072-jpg/

—————