Proč mi klienti nevěří?

15.06.2015 23:14

„Proč mi klienti nevěří, když řeknu tady je dobrá police na nohy?“, říkám si v duchu.
Když ji pak vidí nebo k ní dolezou, většinou se smějí.
„To je ta police, o které jsi mluvil?“, říkají. Většinou se však smějí a nakonec se na ni postaví a zjistí, že to jde.
A o tom to je. Ukázat, že to jde.

Nejinak tomu bylo i o víkendu 13. – 14. června letošního roku. V sobotu jsme se po aklimatizačním výstupu a slanění z věže Baba na Suchých skalách vydali na hřeben těchto skal.

Hřebenovka Suchých skal

Jedná se o krásnou avšak technicky náročnější túru, která vyžaduje smysl pro rovnováhu a minimálně dobře zvládnuté základní techniky jištění a slaňování.

Odměnou jsou krásné výhledy na Krkonoše na jedné straně a na druhé na Český ráj včetně Trosek.
Hřebenovka Suchých skal může být samostatná túra nebo také jako příprava na další a smělé výstupy do Alp. Snad kromě nadmořské výšky a ledovce vám nabídne všechno jako tomu je při alpských túrách.

Taktéž v nabídce naší kanceláře jak „MULTI DAY“. To znamená jako dopolední via ferrata Vodní brána a odpolední hřebenovka Suchými skalami.

Začátečníci

Lucie a Michal, kteří byli kromě několika návštěv umělé stěny a několik a ferrat u nás a v Rakousku nedotčení horolezci, se rozhodli absolvovat tuto hřebenovku, během které jsme se zaměřili i na techniku jištění a zajištění, slanění a spouštění – vše jako průprava na alpské lezení a ferraty.
Začali jsme na Vlajkové věži a skončili na Babě. Celkem nám celá túra zabrala cca 5:45 hodin. Samozřejmě jsme si našli chvíli na zastavení, svačinku či metodickou vsuvku.

Lucie s Michalem tak během túry zvládli samostatné slanění s prusikem. Navazování. Lodní uzel a navazování na prostředek lana.
Večer se rozpršelo, ale na terase v hospodě u Rudy ve Vrátu jsme zaslouženě vychutnávali pivko a utopence (přes den bylo opravdu Palermo).

Druhý den

V neděli po pohodové snídani v trávě jsme opět vyrazili do skal. Tentokrát s 60 m lanem, expresemi a lezečkami. Čekal nás horolezecký křest a vylezení toho nejlepšího co Sušky nabízejí. Skály byly opět suché a sluničko pálilo vo 106. Podařilo se nám vylézt několik krasavic, jako jsou například Klikatá spára, Břízková, přímá Jižní na Alabastrovou věž apod.

Poslední cesta

A na závěr jsme si vyzkoušeli dozorovanou samostatnou túru – navázání, zajištění, výstup, dobrání druholezce a slanění. Tak jak to má být.

Lucie z Michalem túru zvládli na jedničku!

—————

Zpět


Fotogalerie: Proč mi klienti nevěří?

Tato fotogalerie je prázdná.