Písek a lezecký kurzík na Malé skále

21.08.2012 15:49

 


Lezení na Belvederu by se dalo přirovnat k lezení v Yosemitech. Pod vámi jezdí auta, teče řeka, zdaraví vás vodáci. Tak nějak jako v údolí. Místo Jizery tam teče Merced river, místo škodovek jezdí Buicky a vodáky hravě nahradí turisté ve velkých otevřených autech se skautíkem, který sedí v malé budce s megafonem a ukazuje nahoru na El Capa na malé mravenečky na zdi ...
 
Když mě oslovil Petr, že chce vylézt na Belveder a potom trénovat pískovcovou techniku na Suškách - neváhal jsem ani minutu. Na Belveder z čela jsem ještě nelezl a měl jsem to chuť zkusit a na Suškách jsem měl rukávu ty nejpěknější cesty, které určitě stojí za to.
 
Ráno jsme vylezli na Belveder cestou Perla. Dával jsem smyčky, kde se dalo a ukazoval Petrovi, jak se to dělá. Dobírali jsme se u kruhu víckrát než se běžně dělá, ale mělo to svůj smysl = trénovali jsme.
 
Na vršek jsem dolezli už za slušného pařáku a za doprovodu několika turistů. Petr zapsal do knížky a dolů jsme slanili. Hned poté jsme se přesunuli na Suché skály a mydlili to hlava nehlava. Takto jsme náděničili až do půl šesté. Už jsem se ke konci ani nepotili. 
 
Pak jsme v restauraci Pod Pantheonem "vyexovali" dvě Kofoly. Večer v rádiu říkali, že někde u Prahy padnul teplotní rekord všech dob.
 
Pondělní lezení s Petrem bylo super. Hodně se naučil (doufám) a příště bychom rádi vyrazili na Prachov.
 
Náplň: lezecká technika, bezpečnost lezení: navazování, partner check, jištění, postupové jištění, samostatné slanění (i s prusíkem), stanoviště v kruhu a ve slanění, smyčky, ...
 
Naše nabídka lezení na písku a LEZECKÝCH KURZŮ: ZDE
 

—————

Zpět