Nové trasy na Grossglockner v nabídce AGS

17.08.2017 13:31

Již několikátou sezónu trávíme pod, na i vedle Grossglockneru 3798 - nejvyšší hory Rakouska. Jedná se o oblíbený kopec a každý rok na něj několikrát vyrážíme a lezeme. Většinou vystupujeme Normálkou a občas i krásným hřebenem Studelgrat. Normálkou pak sestupujeme. Tahle vyrianta vám dovolí poznat tuhle horu ze dvou stran.

Nyní nabízíme i další varianty výstupu na Grossglockner, které již nejsou určeny pro úplné začátečníky, ale umožní vám si vychutnat výstup o samotě a lezecky.

Jaké tedy jsou výstupové trasy na Grossglockner v naší nabídce?

Přehled tras na Grossglockner

Výstup na Grossglockner a jeho varianty

1. Normálka
1a. Normálka var. Mürztalersteig
2. Stüdlgrat
3. Nordwestgrat var. 1
4. Nordwestgrat var. 2 (Taufelshorn a Glocknerhorn)
5. Kompletní přechod masivu Grossglockneru

Normálka na Grossglockner

Takhle vypadá trasa normální výstupové trasy (1) na Grossglockner od chaty Erzh. Johann Hütte 3454. Buď se vyráží z chaty Studlhütte 2801 nebo přímo z této nejvýše položené chaty v Rakousku.

Nákres Studlgrat a Normálky na Grossglockner

Impozantní trasa hřebenem Studlgrat (2). Krásný a exponovaný hřeben, který vás přivede přímo ke kříži na vrcholu Grossglockneru. Sestup pak Normálkou (1).

Detailní pohled na výstupové trasy na Grossglockner

Výstupové trasy 2 - 5 jsou již náročnější túry, které se vám odvděčí svojí krásou a minimálním počtem dalších lezců nan túře. Trasa (2) Studlgrat se zvládá většinou cca za 5 hod. od chaty Studlhutte 2801. Max. počet klientů na tuto trasu je 2. Trasa (3) Nordwestgrat je kombinovaná túra ve sněhu a ve skále. Z tohoto hřebene se vám naskytne pohled do severní stěny Grossglockneru a směrem na Oberwalder hütte. Trasa Nordwestgrat var. 2 (4) (Taufelshorn a Glocknerhorn) kromě sněhového pole do Untere Glocknerscharte překonává i dvě výrazné věže v hřebeni. Lezecká lahůdka - opravdový zářez do pažby horolezce - alpinisty. A trasa (5) kompletní přechod masivu Grossglockneru už vyžaduje předchozí dovednosti a zkušenosti včetně aklimatizace. Náročná kombinovaná a exponovaná túra.

—————

Zpět