NO HIKE / NO RIDE I/2015

02.02.2015 10:55

Jak to říct?

Kdo neměl zrzavou, neví co je láska? A kdo nespal na Anýzu, neví co je romantika?

Pátek

V pátek večer jsme se potkali na boudě Anýz. Lyže už byly seřízeny dopředu a tak jsme se mohli vrhnout na večeři a nějaké to pivko. A malej pohárek místní Anýzovky. Jak jinak? Připili jsme si na zdar akce a zbytek večera strávili nad mapou, buzolou, plánovací folii ... povídali jsem si o sněhu, větru, počasí a příptavě na túru. Ukázali jsem si vyhledávače, lopatu a sondu, lékárnu apod.

Takto teoreticky připravení jsme mohli druhý den po snídani, ke které nám hrál z vinilu Malásek vyrazit.

Sobota

Vyrazili jsem na pásech směr Dolní Mísečky, Kotelní jámy - test sněhové vrstvy a první opravdové otočky. Dál na Růženčinu zahrádku a Labskou boudu. Tam jsme dali místní pivko a vývar. Od tam opět za špatné viditelnosti na Vysoké kolo. Od pomníku císaře Wilhema I sjezd za "nulové" viditelnosti na Martinovku. Na boudu jsem dorazili již za čelovek a sjezd měl opravdu doprodružný nádech.

Neděle

V neděli ráno opět počasí jako přes kopírák. Postupovali jsme podle mapy, buzoly. Směr Sedlo pod Smělcem, Vysoké kolo. Od tam sjezd na Labskou boudu v krásném prašánku. Z Labské jako největší romantici po hraně Labského dolu (červená zn.) až na Vrbatku. tam jsme se občerstvili zelňačkou a jedním Konradem. Z Vrbatky božský sjezd až na Dolní Mísečky.

Pod boudou Anýz jsem ještě strhli lavinu a kluci měli ua úkol zorganizovat záchrannou akci včetně vyhledání, sondáže a vykopání.

Závěr a akce opět ukončena při čelovce.

Co dodat?

Parádní víkend na krkonošských hřebenech. A to že jsme viděli jenom záda svýho kamaráda před sebou nám nekazí parádní zážitky, které skialpinismus přináší!

—————

Zpět


Fotogalerie: NO HIKE / NO RIDE I/2015

Tato fotogalerie je prázdná.