NO HIKE / NO RIDE aneb krkonošská Haute route pro začátečníky

22.02.2015 19:00

13. – 15. 2. 2015, Krkonoše

Bouda Anýz opět nezklamala. Avšak slíbený Malásek tentokrát v sobotu ke snídani nezahrál. Snad příště. U boudy proběhlo tradiční zasvěcení do tajů bot, které mají kloub, vázání, které umožňuje stoupat do kopce a přepnout na sjezd a i do tajů pásů, které dovolují stoupat do strání. Nezbytná kontrola vybavení a vyhledávačů. Samozřejmě!

Vše proběhlo hladce a rychle. Po žluté značce jsme se pomalu rozehřívali a nabírali rychlost do Kotelních jam. Tam jsme také udělali test sněhové pokrývky. Někteří byli nuceni vzít lopatu do ruky a po týdnu u počítače si protáhnout tělo.

Pokračovali jsme (klasicky) v mlze směr Růženčina zahrádka a odtam na Labskou. Někteří v bufetu skočili na mega klobásu s vědomím, že jim přinese netušenou sílu na další výstup na Vysoké kolo.

Ondra předvedl puchýře velikosti mexického dolaru a vyšší dívčí v jejich olepování.
Výstup na Vysoké kolo (opět klasicky) v mracích, které na krátké okamžiky odkryly krásné výhledy na Sněžku a další krasavce.


Sjezd byl po tvrdém a zmrzlém sněhu až na Martinovu boudu. Od tam již lehce na Brádlerovy boudy se svařákem na posilněnou. Po cestě na Medvědí boudu proběhlo vyhledávání a noční záchranka dvou zasypaných.

Večer proběhnul v dobré náladě a šlo se docela brzy spát. V neděli nás ještě čekala cesta zpět Labským dolem na Labskou b. pak po hraně Labáku na Vrbatku a odtam po lehkém občerstvení super sjezd na Dolní Mísečky a na boudu Anýz.

Co dodat?

Vypadá to, že se do sítě skialpového pavouka, chytili další masařky. :)

Reference a vzkazy:

Ciao Vojto,
Napsals to perfektne, fotky super, neni co dodat nez dikes!

Jana N.

Ahoj!
díky za vzpomínku :-)
Pro mě to bylo i tak fajn!

Zatím

O. (ten s puchýři)

Cau,

diky za fotky - super akce a spousta zazitku :) Fotky z Vysokeho kola vypadaji drsne ... ale medved byl furt vysmaty :) rozhodne to nebyla posledni akce, uz vybiram nove lyze s tlt-ckem at jeste neco v breznu stihnem :)

Stoupani zdar!

Mates

 

—————

Zpět