Naši klienti na ferratách

29.09.2015 18:00

Vlastík s Eliškou, kteří se mnou začali lézt ferraty teprve letos v létě, mi poslali zprávu z jedné vlastní samostatné výpravy.

Jak to začalo

Začalo to všechno na kurzu lezení via ferrat v Děčíně na Pastýřské stěně. Lezení je chytlo. Vybavili se a jezdí po via ferratách už sami.

Po společném lezení v Děčíně jsem si vyměnili ještě několik emailů. V nich jsme ještě ladili doporučené oblasti v okolí ČR. Doporučil jsem vhodné vybavení a dokonce jsme probrali i několik metodických kroků, které jsme nestihli na Pastýřské stěně probrat nebo byly tak speciální, že nejsou součástí základního kurzu.

Na konci ferraty v Děčíně na Pastýřské stěně

Nejprve mi napsali

Ahoj Vojto,
Děkujeme za fotky jsou super (Hlavně ta tvoje je dobrá). A všechno vyšlo perfektně. Taky bazén kde jsme si dali ještě relax a dost probrali to co jsme s tebou zažili.
A máme jednu otázečku ohledně toho, jak si jistil Elišku když už nemohla...Kde si měl ukotvené to lano, kterým si jí jistil? Na sedáku nebo na ocelovém laně? A vyzkoušeli jsme pivečko v tom starým pivovaře, o kterém padla řeč . A bylo fakt dobrý a i dobře lezlo do hlavy...

Jinak doufáme, že se ještě potkáme...a získáme další zkušenosti v lezení.
Nemáš do budoucna naplánované nějaké akce? A mohl bys mi ještě poslat prosím nějaké ty odkazy ohledně těch ferrat nebo přes co sledovat to počasí atd..

Ještě jednou děkujeme a přejeme, ať se ti daří a máš spoustu spokojených klientů.

Vlasta a Eliška 

PS: Do Děčína se ještě 100% vrátíme, takže se tam třeba ještě potkáme...

První samostatná túra

Jmenuje se Walter Keiderling Klettersteig. Je to kousek od nás, když to jedeme přes Šindelovou, Nejdek atd. Tak je to tak 30 až 40 km, což je super.

Jinak na poprvé, když jsme lezli tu první část, tak mě přišla jednoduchá. Eliška byla nervozní obzvláště na začátku, ale po tom co jsme byli v půlce to z ní opadlo a začala si to užívat dokonce i potom už nepotřebovala ani do jišťovat...za což sem byl fakt rád.:)

A na druhém lezení jsme dali i tu druhou část ke konci jsme si říkali, že je stejně jednoduchá jak ta první část. A že jsme jí mohli klidně pokořit na první pokus. Takhle jsme uvažovali, než došlo na posledních pár metru, které vedly směrem dolů. 

Samozřejmě jsme se toho nezalekli a pěkně jsme se s tím poprali a zdárně to slezli :)

Eliška ukrajuje další vertikální metry.

Zápis do vrcholové knihy musí bejt.

Lanový most

Inu Německo.

A tady je důkaz!

Přehledného průvodce po via ferratach v Česku a v okolí najdete ke stažení jako E-book na HUDY blogu.

—————

Zpět