Lysá hora po ránu

07.01.2010 17:36

Opatrně jsem jel po ledovce směrem na Rokytnici. Bylo něco po šesté ráno. V hlavě jsem si ještě dával dohromady věci na dnešní výstup na Lysou horu. Hůlky, lyže,...pásy...mám. Rukavice, lékárnu a čelovku. Tak snad jo.

Auto jsem nechal na dvojce P. Mohlo být tak 6 pod nulou. Stopky a výškoměr jsem zapnul u Přibližováku. Dneska jsem neměl ambice na nějaký úžasný čas. Po prosincovém marodění a hnutých zádech to nevypadalo na osobák.

Šel jsem k Zalomenému a od tam po černé sjezdovce, která nebyla upravená a tak jsem lehce prošlapával stopu. Na konci sjezdovky u boudičky jsem udělal krátkou přestávku na napití a 1/2 tyčky. Vyrazil jsem na poslední úsek. Viditelnost byla cca 50 m. Jenom kroky a sem tam otočka. V duši klid a mírně zrychlený dech. Spokojenost.

Stopky se u horní stanice na Lysé hoře zastavily na 1:07 hod. - převýšení 693 v.m. Někde jsem po cestě dokonce 6 m sestoupil! :)

Rychle jsem se převléknul a pelášil do údolí. Dole jsem se potkal s Háčkem a šli jsme rychle obhlédnout stěnu pro slanění na závody O dřevěného Krakonoše 2010, které budou již tento víkend (pozor změna: 13. 3. 2010).

Alphaguides zajišťují pro závodníky bezpečné slanění.

—————

Zpět