Lezení a lezecké terény v Krkonoších

18.10.2017 21:00

Kromě pískovcových skal Českého ráje nebo Jizerských hor to máme vůbec nejblíže z Jilemnice na skály přímo v Krkonoších. A víte vůbec, že v okolí Rokytnice nad Jizerou jsme napočítali cca 120 zajištěných cest a směrů?

Lezecké kurzy v Polsku Krucze skaly

Okolí Vrchlabí

Když vezmu Jilemnici jako BC a mám málo času a svrbí mě prsty tak jedu na skály buď za Vrchlabí smět Špindlerův Mlýn na Strážné – Hnědé skály nebo Hranostaj.

Ro(c)kytnice nad Jizerou

Více lezeckých příležitostí a vyžití však nabízí skály v okolí Ro(c)kytnice nad Jizerou. A to až 120 vynýtovaných nebo vytýčených cest. A to samozřejmě počítám i skály v Pasekách nad Jizerou. Tam na spoustě z nich mám i svou zásluhu. Když chci být trochu drsnější (většinou v zimě) můžu zajet až do Harrachova na Mejto. Tam je malá drytoolingová oblast.

Krucze skaly

Ale asi vůbec nejhezčí lezení je však na polské straně Krkonoš. Stačí zajet do Harrachova tzv. „pojizerkou“ a když tam zrovna není x semaforů, jsem z Jilemnice za chvíli na parádních žulových skalách, kde můžu lézt s Mg, jenom s expresemi, ale i jenom po vlastním. První na ráně od Harrachova jsou Krucze skaly.
Ke skalám je to od parkoviště 20 sekund. Skály nabízejí plotnové, stěnové, ale i spárové lezení. Pár směrů se leze po „vlastním“, ale většina je příkladně odjištěna. Tato oblast je ideální na lezecký výcvik.
Auto nechejte na pravé straně od silnice naproti skalám. Ke skalám musíte přejít silnici. Na lezení vám bohatě stačí 60 m lano. V případě, že nemáte friendy nebo vklíněnce stejně si krásně zalezete. Do Sklarzke Poreby si můžete zajít do „Sklepa“ neboli do obchodu něco si koupit nebo do restaurace ochutnat nějakou místní specialitu.

Lezení v Polsku

Lezecké kurzy a aktivity

Alphaguides v těchto lokalitách Skály v okolí Rokytnice nad Jizerou a na Krucze skaly lezecké kurzy. Určeny jsou nejen pro nováčky, ale i pro ty, kteří se chtějí naučit lézt s vklíněnci či friendy, budovat stanoviště, lézt na dvou lanech nebo je zajímají lanové techniky včetně těch záchranářských.

Trvání lezeckého kurz od 1 dne. Max. počet osob na jednoho horského vůdce UIAGM je 4.

Veškeré vybavení (lezečky omezeně) půjčujeme ZDARMA v ceně kurzů. Navíc jako bonus malá pozornost od ROCK EMPIRE – českého výrobce horolezeckého vybavení.

—————

Zpět


Lezení a lezecké terény v Krkonoších

Tato fotogalerie je prázdná.