Lezeme v lezečkách TRIOP Genus

03.10.2017 12:00

Nové Genusky jsou 3. generaci kultovního modelu sportovní lezečky českého výrobce. Jaké jsou? Vypadá to, že TRIOP chytá do plachet nový vítr a posouvá svoji kolekci o kousek dál. Je to jenom o barvách nebo i o užitných hodnotách? Rádi podporujeme české výrobce (Triop, Direct Alpine a Sensor).

Výrazná je oranžová patní guma, která však kromě designu drží nohu na svém místě a uzavírá botu v patní části. Vytváří tak výrazný patní „hák“. V posledních úpravách oproti testované verzi je tato guma zdrsněná tak, aby poskytovala ještě větší tření. Dvojice poutek ulehčuje nazouvání a vyzouvání. Vejdou se do nich i velké prsty. Kromě toho můžete pomocí těchto poutek secvaknout lezečky k sobě a hodit si je třeba na sedák.

Jak sedí

Asymetrická a zdravě prohnutá bota dobře sedí. Na první pohled se jedná o sportovnější lezečku. Není to žádná bačkora. Značková lepička VIBRAM® XS GRIP drží jako přibitá.
Guma kam se podíváš. Svrchní materiál leze jenom minimálně. Bota je tak dobře chráněna gumou a nemusíte se bát botu vrazit třeba do spáry. Jen tak jí asi neublížíte. Guma na špičce pomáhá při špičkování.

Šněrování je pohodlné a plynulé. Boty se velmi snadno dají dotáhnout až do špičky. Tkaničky drží dobře i bez pojistného uzlu. Přestože mám širší nohu, lezečka mi dobře sedí a vydržím v ní i celou cestu. Stejně mám zvyk si lezečky, vždy po jedné cestě zouvat. Ať už dole nebo na štandu.
Příjemně tvrdá stélka dovoluje ustát malé stupy. Patě by slušelo větší přetažení lepičky tak, aby tam nevznikal tak výrazný přechod a Genus by mohl být universální parťák na skály a do stěn. Podle posledních zpráv bude přetažená guma na patě ještě posunutá a vznikne tak „patovací“ plocha bez přechodů.

Velikost

Samozřejmě, že nejlepší je si lezečku vyzkoušet. Kupovat bez nazutí se zrovna u lezeček opravdu nevyplatí. Je to opravdu z mále věcí při lezení, která přímo ovlivňuje váš lezecký výkon. Je to ta část vašeho těla, která je v přímém kontaktu se skálou. Osobně nejsem zastáncem extremně malých bot. Volím raději lezečku tak, abych v ní v pohodě vydržel celou cestu (alespoň 1 délku).


Lezečka GENUS je kromě šněrovací verze dostupná i jako sucháčová botka s dvojicí suchých zipů (tu používám taky).

Lezečka GENUS v datech

Hmotnost: 516 g, hmotnost platí pro velikost 42 EUR
Infocena: 1885 Kč
Dodává: TRIOP
Podešev: VIBRAM® XS GRIP, 4 mm
Svršek: Syntetická štípenka
Obsázka: V 5227
Podšívka: Super Royal
Velikost: 35,5-47 EUR
Více info na www.triop.cz


Zaujalo mě

  • Nový a barevný design
  • Prohnutá špička
  • Lepička na horní straně špičky pro hákování
  • Značková lepička Vibram®
  • Vyrobeno v Česku

—————

Zpět