Krkonoše

24.11.2009 19:13

Náš domácí píseček. Většinu zimy trávíme v naších Krkonoších. Lyžujeme v Rokytnici nad Jizerou, Jánských lázních, na Mísečkách, ve Špindlerově mlýně... Z mnohých těchto středisek vyrážíme na skialpové túry. Na hřebenech pozorujeme sníh. Děláme sondy. Trénujeme.

Uvádíme přehled některých lyžařských středisek v Krkonoších:

Rokytnice nad Jizerou
Kvalitní zázemí. Upravené i neupravené terény. Možnost vyrazit na skialpy a zúčastnit se lavinových kurzů. Dobrá dostupnost od Prahy.

Areál díky svému rozmanitému terénu (nadm. výška 620 – 1315 m) nabízí lyžování pro všechny typy lyžařů a snowboardistů. Na své si přijdou začátečníci, středně zdatní i nejnáročnější lyžaři všech věkových kategorií.

Odkaz: www.skiregion.cz

Jánské lázně - Černá hora
SKIRESORT ČERNÁ HORA je novým lyžařským regionem s platností společné jízdenky, vzniklý spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou. SKIRESORT ČERNÁ HORA nabízí návštěvníkům rozmanité lyžařské terény s celkovou délkou sjezdovek 20km (77% vybaveno technickým sněhem), 4 lanovými dráhami a 22 lyžařskými vleky,  kde si každý lyžař či snowboardista jistě najde to "své".
Areál v Janských Lázních disponuje novou 8-mi místnou kabinkovou lanovou dráhou, sjezdovými tratěmi všech druhů obtížnosti, patřící k nejdelším v Čechách (délka až 3km), sáňkaři mohou využít jedinečné 3.5 km dlouhé Černohorské sáňkařské cesty.

Odkaz: www.cerna-hora.cz

Špindlerův mlýn
provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. Skipas zakoupený na kterékoliv pokladně je možno využít na všech lanových drahách a lyžařských vlecích.

Odkaz: www.skiareal.cz
 

—————

Zpět