Krippenstein FREERIDE CAMP 2012 / II

05.03.2012 18:00

Krippenstein FREERIDE CAMP 2012 / II

23. 2. - 26. 2. 2012
 
Celý víkend jsem účastníkům sliboval prachový sníh. A v neděli to opravdu vyšlo. Ale nejprve popořádku. Čtvrteční sraz vyšel na jedničku. Všichni přijeli skvěle na čas. Po seznámení s programem jsme se rozhodli, že první školení necháme až na pátek a na praxi přímo v terénu. Účastníci ještě večer dostali lavinovou výbavu.
Pátek:
Ráno po snídani a poradě i se skupinou B (klienti kolegy Petra Faggiče) jsme vyjeli na horu. Podmínky byly těžké a lyžování namáhavé. Přesto jsme lyžovali o 106. Těžký sníh a v položených partiích vata. Všichni si však s takovým terénem a podmínkami poradili. Odpoledne jsme nacvičovali vyhledávání.
Sobota:
V sobotu opět nenapadlo, ale tvrdé jádro šlo na horu a lyžovalo se. Opět namáhavé lyžování. Jednou jsme také nacvičovali lavinovou situaci. Zvláště se to hodilo, protože opravdu okolo ze skal laviny padaly. LAVINA! Zakřičel jsem a odhodil jsem vyhledávač do sněhu. Šéfem lavinové akce byl „Raška“. Na vlastní kůži si vyzkoušel jak stresová situace to je. Problém může být si i vybavit jména.
Dohledání nakonec udělal Honza Šindelka. Po vykopání vyhledávače jsme pokračovali v jízdě. V neděli jsme opět doufali, že přijde tak dlouho očekávaný prašan.
Opět jako předchozí večer, před večeří byla přednáška. Tato se týkala první pomoci.
Neděle:
A poslední den opravdu nasněžilo a byla to opravdu parádní jízda a nejen jedna. Skvělé. Lehký sníh. I když ve vrchní partii jízda vyžadoval opravdu dobrou znalost terénu a nám se opravdu dařilo jezdit vždy panenské jízdy a nové treky. Do jedné jsme si to hezky užívali. Na závěr jsme to oslavili malým pivem a společným posezením na spodní stanici lanovky.
Skupina odjela domů a já jsem pokračoval do Saalbachu, ale to je jiná kapitola.
 
VIDEO:
 

—————

Zpět