HUDY SNOW tour v Peci pod Sněžkou

12.03.2012 18:00


Opět to byla velká radost a potěšení, učit lidi a hlavně zájemce, kteří se chtějí sami od sebe dozvědět víc. Lidi, kteří nelenili a projevili zájem se dozvědět něco víc nebo vyzkoušet něco nového. Myslím si, že když si vás lidi po túře u kamionu najdou a ještě vám jednou poděkují a srdečně se s vámi loučí s díky, tak si myslím, že to nebyl zbytečný den.

 
Sobota byla skoro celá, pěkný a chvílemi i slunečný den. Po seřízení lyží a vyfasování batohů s lavinovou výbavou a lavinovým vyhledávačem jsme si nejprve ukázali jak seřídit boty a zapnout si je na chůzi. Potom následovala krátká instruktáž o funkci vázání a nalepování pásů.
Teprve pak jsme mohli opravdu vyrazit na túru. Než jsme však opravdu vyrazili, tak jsme si zapnuli lavinové vyhledávače, provedli jejich kontrolu. Pro ty, kteří byli na skialpových lyžích poprvé jsme zkoušeli stoupat do krátkého kopce přímo tak, aby si nováčci zvykli na to, jak pásy drží. Následovaly otočky a traverzování.
 
Túra vždy byla proložena zastávkami s výkladem či cvičením. Dopoledne i odpoledne se podařilo oběma skupinám dorazit až na Hnědý vrch.
Před sjezdem jsme si ještě ukázali odlepování pásu a různé způsoby lepení k sobě i v případě silného větru. Kus jsme jeli po sjezdovce a kus po výstupové trase.
 
Všichni nyní něco málo ví o tom, jak ten skialpinismus chutná a co se za tím slovem skrývá. Také se dozvěděli, že mají jedinečnou šanci si potřebné vybavení zapůjčit v trutnovském HUDYsportu a nemusí čekat další rok na zastavení HUDY snow tour 2013.

Zapsal a na túře doprovázel: Vojtěch Watt Dvořák

—————

Zpět


HUDY SNOW tour v Peci pod Sněžkou

/album/hudy-snow-tour-v-peci-pod-snezkou/pec1-jpg/
/album/hudy-snow-tour-v-peci-pod-snezkou/pec2-jpg/
/album/hudy-snow-tour-v-peci-pod-snezkou/pec3-jpg/
/album/hudy-snow-tour-v-peci-pod-snezkou/pec6-jpg/
/album/hudy-snow-tour-v-peci-pod-snezkou/pec4-jpg/
/album/hudy-snow-tour-v-peci-pod-snezkou/pec5-jpg/

—————