HUDY SNOW TOUR 2014 Tanvaldský Špičák

01.01.2014 12:00

Opět po roce vyrážíme s HUDY kamionem na další HUDY Snow Tour. Tradičně jsme začali v lyžařském středisku na Tanvaldském Špičáku. Oproti loňskému roku bylo méně sněhu. Nicméně nikoho z přítomných to neodradilo a ze zaregistrovaných dorazili téměř všichni. Navíc letos i zájemci o Kurz práce s lavinovým vyhledávačem MAMMUT.
 
A jak to probíhalo?
Vybavení účastníci lyžemi, botami, pásy, holemi a batohy s lopatami, sondami a vyhledávači, vyrazili dvakrát denně na skialpovou túru. U kamionu si vyzkoušeli nalepit pásy a „ošahali“ si vázání, které je jiné než klasické sjezdové. 
 
U HUDY stanu, kde bylo improvizované laviniště si skialpinisté zkontrolovali vyhledávače a vyrazili dále po červené sjezdovce směr rozhledna. Během túry si zkoušeli techniky otáčení, zvedání paty, tempo, měření sklonu svahu apod. U rozhledny na Tanvaldském špičáku si všichni předvedli odlepování pásů, jejich balení, přenastavení vázání a lyžáků na sjezd.
 
Tyto túry nemají žádné ambice nahradit skialpový či lavinový kurz. Ty většinou trvají víkend a déle. Šlo především o jedinečnou příležitost si to vyzkoušet. Otestovat kvalitní outdoorové vybavení s těmi nejlepšími – horskými vůdci HMG. Sjezd už byl a jak tomu většinou bývá sladkou odměnou za výstup. Ještě před koncem túry proběhnulo u HUDY stanu vyhledávání v lavině na čas a úvod do managementu záchrany pod lavinou.
 
V HUDY kamionu letos (novinka) přibyla NATELO sedačka s polštářky na pohodlné sezení a obouvání. Dále dvě napěchované „tepličky“ NATELO na ohřívání nápojů NATELO, které zatopí každé zimě.
Na každém zastavení je ze skupiny zaregistrovaných účastníků vylosován jeden, který obdrží vlněnou čepici, rukavice a svetr DEVOLD.
Na Tanvaldském Špičáku byla vylosována: Lucie Alblová
 

HUDY NIGHT WORK
V sobotu v šest večer se postavilo 17 závodníku na startovní čáru nočního skialpového závodů HUDY NIGHT WORK 2014. Od spodní stanice lanovky se běželo prvních 100 m po dojezdu černé sjezdovky. U lesa se odbočilo doprava směrem k lanům od lanovky. Přes červenou k přibližovacímu vlíčku. Krátký sjez dolů a hned do kopce po modré. Na spojení červené a modré sjezdovky byla otočka s kontrolou. Po odlepení pásu sjezd po červené sjezdovce (areál nám upravil kousek sjezdovky pro bezpečnější sjezd) až do cíle. 
 
Nejrychlejší chlapák Radek Groh protnul cílovou pásku po 15 min. a 20 vteřinách!
Nejrychlejší žena Lucie Luštincová po skvělých 18 min. a 50 vteřinách! Po dojetí posledního závodníka a rychlého určení pořadí proběhnulo slavností vyhlášení a NATELO přípitek.
Další dva závody se uskuteční v lednu na Slovensku a první víkend v březnu na Klínech.
Odkaz na HNW: ZDE
 

—————

Zpět


HUDY SNOW TOUR 2014 Tanvaldský Špičák

Tato fotogalerie je prázdná.