HUDY SNOW Tour 2013 - Tanvaldský Špičák

02.01.2013 22:00

Třetí ročník pohledem horského vůdce Vojtěch Dvořáka

Rok utekl jako voda a my jsme opět vyrazili na túru od HUDY kamionu směrem na Tanvaldský Špičák. Podmínky byly podobné těm loňským pouze s tím rozdílem, že dlouho nepadal sníh a teploty jsou okolo nuly. Loni nám na poslední chvíli nasněžilo.
A jak letos?
Účastníci zájezdu dostali nové batohy Deuter Provoke s lopatami, sondou a vyhledávačem Mammut. Skialpové lyže, boty La Sportiva a teleskopické hole Black Diamons - Traverse. U kamionu jsme si vyzkoušeli nalepit pásy a nastavit si vázání, které je jiné než klasické sjezdové. Všichni zaregistrovaní na túru mají navíc šanci vyhrát Merino triko a ponožky Icebreaker.
Na konci parkoviště na malém svahu jsme si vyzkoušeli první kroky na lyžích: natáhnout krok, první šlapání do kopce a otočky.
Všichni byli sportovní jedinci a všechny skupiny byly šikovné. Takže víceméně bez problémů.
Během túry jsme si zkoušeli techniky otáčení, zvedání paty apod. Letos jsme díky podmínkám došli až k rozhledně na Tanvaldském špičáku a to včetně testu pásů a psychické odolnosti v závěrečném stoupání – všichni zdolali toto prudké stoupání a nikdo „nevyměknul“. A ti, kteří upadli, to nevzdali a šli do toho na druhý nebo třetí pokus. Několik účastníků (přesněji účastnic) sobotní túry se rozhodlo zůstat do večera a zaběhly si noční závod La Sportiva Night Work (LSNW).
Na vrcholu jsme si předvedli odlepování pásů a jejich balení. Přenastavili jsme vázání a boty na sjezd a ukázali jsme si vyhledávání vyhledávačem  a něco si řekli o vybavení na skialpové túry. Tato túra neměla žádné ambice nahradit skialpový či lavinový kurz. Ty většinou trvají víkend a déle. Šlo především o jedinečnou příležitost si to vyzkoušet. Otestovat kvalitní vybavení s těmi nejlepšími – horskými vůdci HMG.
Sjezd už byl a jak tomu bývá zaslouženou odměnou za výstup. Ještě před koncem túry jsme se zastavili u HUDY stanu a zasoutěžili jsme si ve vyhledávání v lavině na čas. Ti nejrychlejší vyhrávají lékárny a toaletní tašky Deuter.
 
Takto jsme si užívali v sobotu, ale a nově i v neděli, protože letošní zastavení jsou dvoudenní.
 
 
LA SPORTIVA NIGHT WORK
Registrace probíhal až na místě prvního zastavení HUDY snow tour 2013. Dopoledne se přišli přihlásit nebo informovat první zájemci. Do 30 minut, které zbývaly do startu se nakonec na registrační listině objevilo 15 jmen. Míra Duch – ambasador La Sportivy byl šestnáctým závodníkem, který jednak pomáhal vytýčit trať, ale i udával tempo a rozbíhal hromadný start. Doběhl do cíle jako první, ale mimo pořadí. 
Počet závodníků dovoloval startovat z jedné lajny. Přesně v šest vystřelilo všech 16 skialpinistů na trať, která vedla částečně po sjezdovce a kus i lesem. Sjezd vedl po modré sjezdovce, který nám areál upravil rolbou a vytvořil tak bezpečný sjezd. Takže ten, který byl na otočce první, jel po novém. Tímto areálu a rolbařům ze střediska Tanvaldský Špičák děkujeme.
První kontrola na trati byla na spojení červené a černé sjezdovky. Dušan Stuchlík zde naváděl závodníky do lesa. Na další kontrole byl Filip, který všechny nasměroval na sjezd. Po sjezdu ještě následoval krátký výstup okolo „přibližováku“ a finální sjezd ve stylu „No limit“ zavedl závodníky do cíle (stejné místo jako start).
 
Po doběhu posledních se udělovaly ceny a proběhlo vyhlášení.
Výsledky:
Dívky a ženy
1. Míša Balatková 20:10
2. Lucie Šritrová
3. Kateřina Trdlová

Chlapci a chlapy
1. Čenda Jirák 12:40
2. Jarda Petrák
3. Martin Trdla
Ceny byly přichystány pro prvních 5 závodníků v každé kategorii + náhodný los pak určil ceny pro další dva!
Ceny předával ambasador za La Sportivu – Míra Duch.
 
AGS celkem našlapali na tomto zastavení více jak 1400 výškových metrů = 14 kč pro Spojence!

 

—————

Zpět


HUDY SNOW Tour 2013 - Tanvaldský Špičák

/album/hudy-snow-tour-2013-tanvaldsky-spicak/img-3192-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-tanvaldsky-spicak/img-3197-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-tanvaldsky-spicak/img-3255-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-tanvaldsky-spicak/img-3259-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-tanvaldsky-spicak/img-3309-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-tanvaldsky-spicak/img-3327-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-tanvaldsky-spicak/img-3355-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-tanvaldsky-spicak/img-3366-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-tanvaldsky-spicak/img-3127-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-tanvaldsky-spicak/img-3385-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-tanvaldsky-spicak/img-3178-jpg/

—————