HUDY SNOW TOUR 2013 - Horní Mísečky

25.02.2013 20:59

Horní Mísečky, 23. - 24. 2. 2013


Tolik prašanu až nám lezly oči z důlků.

Předpověď počasí slibovala hurikán nad Krkonošemi a v pátek večer to tak skutečně na Horních Mísečkách vypadalo. Vítr hnal sníh obrovskou rychlostí po parkovišti a zasypal přes noc kamion. Ten se taky v pátek odpoledne náhodou vydrápal do střediska a nikde nezapadnul.
Avšak podle slov účastníků skialpových túr to bylo u Hradce o hodně horší! :)
 
V sobotu se HUDY teamu podařilo vztyčit HUDY stan a při tom neuletět. Nakonec ho museli zakotvit za ocelovou konstrukci plánu střediska. V devět ráno bylo vše nachystáno a skialpinisté se začali připravovat na túru do vánice, lesa a prašanu.
Po vedením horského vůdce Vojtěch Dvořáka se vydali přes sjezdovku na Medvědín a po červené značce na Šmídovu vyhlídku, kde nebyl takřka žádný výhled, ale ani to neubralo túře na kouzlu zasněžené krajiny a následnému nespoutanému sjezdu v bezedném prašanu.
Po túře se ještě vyhledávalo s vyhledávačem na čas a taky byl odstartován SRS - Skialpové Rally Sprint. Plné nasazení nahoru. V depu otočka, naskočení do lyží a rovnou z kopce. Takhle vypadalo sobotní dopoledne.
 
Odpoledne se program opakoval. Počasí, hory a sníh. Stejně jako dopolední skupina si túru všichni užívali a dorazili na Šmídovu vyhlídku. Opět všichni závodili ve sprintu a vyhledávání. Vše se však připravovalo na večerní LA SPORTIVA NIGHTWORK.
V 17 hod. se začali objevovat u kamionu první muži v kombinézách. Start se odložil o 20 minut a čekalo se na posádku Míry Ducha, který přivezl další závodníky z Rokytnického Verticalu: Radka Groha, Aleše Vzteklého.
Tak tedy v 17: 50 vystartovalo 9 borců směrem na Medvědín. Neuplynulo ani 12 minut a první závodník protnul pomyslnou pásku v cíli, zpět na Horních Mísečkách u kamionu. Prvním byl Míra Duch – Ambassador La Sportiva a člen HUDY teamu.
 
Pořadí:
 
1. Míra Duch
2. Radek Groh
3. Petr Novák
4. Aleš Vzteklý
5. David Novák
 
V neděli ráno se oteplilo, ale přesto stále posněžovalo. Také viditelnost byla ještě slabší než v sobotu. Na túry chodil horský vůdce Ondra Nádvorník, který vyfasoval i dívčí skupinku nadšených skialpinistek, které skialpinismus natolik zaujal, že s námi letos vyrazily již podruhé. Obě dvě skupinky došly až na Šmídovu vyhlídku. Po cestě se podívali sněhu na zoubek a dozvěděli se o bezpečném pohybu na horách. U kamionu opět proběhnul skialpový sprint. Děvčata dostala malý náskok tak, abychom mohli vyhlásit pouze jednu kategorii.
 
Takže?
Nabitý víkend testováním skialpového vybavení, vrtání se ve sněhu, parádního ježdění v prašanu, závodění a nových zkušeností.
 

 

—————

Zpět


HUDY SNOW TOUR 2013 - Horní Mísečky

/album/hudy-snow-tour-2013-horni-misecky/a1-snowtour-2013-misecky-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-horni-misecky/a8-snowtour-2013-misecky-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-horni-misecky/a2-snowtour-2013-misecky-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-horni-misecky/a3-snowtour-2013-misecky-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-horni-misecky/a4-snowtour-2013-misecky-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-horni-misecky/a5-snowtour-2013-misecky-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-horni-misecky/a6-snowtour-2013-misecky-jpg/
/album/hudy-snow-tour-2013-horni-misecky/a7-snowtour-2013-misecky-jpg/

—————