HUDY Snow Tour 2012

05.03.2012 19:17

AGS opět zajišťovali servis na dalším zastavení HUDY SNOW TOUR. Tentokrát v Rokytnici nad Jizerou.

 

Další skialpové závody O dřevěného Krakonoše a další zastavení na HUDY Snow tour 2012 pohledem horského vůdce Vojtěch Dvořáka.
 
Rokytnice nad Jizerou je moje „domácí“ oblast a já se moc na toto zastavení těšil. Ráno opět přituhlo a vypadalo to na parádní slunečný den na horách. A taky, že jo!
První nadšenci Vašek s Ivanou přišli již v 8 hodin a my měli dostatek času na přípravu lyží, bot a lavinového vybavení. Těsně před půl desátou dorazil ještě Jarda. Mohli jsme vyrazit. Osobně mě mrzí, že nedorazili všichni zaregistrovaní. Pamatuji se, že jsme museli odmítat další zájemce a dneska ráno vyrážíme na túru pouze ve 4 lidech.
Opět mám radost z lidí, kteří objevují něco nového a stoupají do prudkého kopce a začínají důvěřovat pásům a sami sobě. Učili jsme se nalepit pásy, nastoupit do vázání, opřít se do hůlek nebo se otáčet v prudkém svahu. Také jsme mluvili o rozestupech a chování na túře. Podařilo se nám dojít až na Dvoračky a odměnit se pohledem na Trosky, Kozákov a Ještěd. Malé pivo bylo malou satisfakcí za náš výstup. Sjezd jsme zvolili po sjezdovce v nahrnutém sněhu. Všichni jeli na výbornou. Po cestě dolů jsme se ještě zastavili na improvizovaném laviništi, kde nás čekal další horský vůdce Dušan Stuchlík a tam jsme vyhledávali na čas.
 
Dole u kamionu se již chystali další „nedočkavci“ a během okamžiku jsme opět vyrazili na túru. Tentokrát nás bylo 7. Někteří na „chlupatých lyžích“ poprvé a někteří zkušení skialpinisté, kteří se chtěli dozvědět více. Naše túra opět skončila na Dvoračkách.
Během túry jsme si zkoušeli techniky otáčení, zvedání paty apod. Na Dvoračkách jsme si předvedli odlepování pásů a jejich balení. Přenastavení vázání na sjezd a vyhledávání vyhledávačem. Tato túra neměla žádné ambice nahradit skialpový či lavinový kurz. Ty většinou trvají víkend a déle. Šlo především o jedinečnou příležitost si to vyzkoušet. Otestovat kvalitní vybavení s těmi nejlepšími – horskými vůdci HMG.
Sjezd už byl a jak tomu většinou bývá sladkou odměnou za výstup. Ještě před koncem túry jsme se opět zastavili u HUDY stanu a zasoutěžili jsme si ve vyhledávání v lavině na čas.
 
V HUDY kamionu se letos topilo (novinka) a byly přidány sedačky na pohodlné sezení a obouvání. Po návratu z túry ještě proběhlo tzv. Aprées tour: klobáska na prkýnku, chleba a moravská slivovice. Je to fajn, když se takto může vždy a klidně i malá túra se šťastným návratem oslavit!
 
Další novinkou byla aktivace batohu SNOW PULSE přímo v akci v mém podání přímo u HUDY kamionu. (VIDEO)

Všichni zaregistrovaní účastníci všech skialpových túr HST 2012 mají šanci získat skialpové lyže Dynastar a to po ukončení HUDY Snow tour 2012 příští víkend v Peci pod Sněžkou. Sledujte náš web a těšte se na nové lyže!
 
Zapsal: Vojtěch Dvořák 

VIDEO:
 
 

—————

Zpět