Hřeben SUŠEK v novém čase!

29.12.2009 09:39

Tak nám v sobotu kolem domu roztály poslední zbytky sněhu a jakoby jaro zaťukalo na dveře. Šlapat už se dá tak maximálně po sjezdovkách a tak se domlouvám s Šamponem na nedělní lezení do Jizerek. Ráno si však milý přítel vzpomene, že má životně důležité rande a tak se omlouvá. Napadá mě tedy, že bych mohl zkusit rychlostní přelez  hřebenu  Suchých skal (Vlajková věž-Baba, tzv. VB). Vlastně mě to napadlo už v průběhu podzimu, ale stále mi za krkem seděla nějaká choroba. Proč to tedy nevytáhnout teď, když se to hodí a jsem konečně fit.

Na Sušky dorážím asi v 11.45. Parkuji na okraji lesa na louce, směrem na Koberovi.  Balím si pouze 30 m. lana, 2 karabiny a sedák. Přesně ve 12.00 zapínám stopky a běžím po silnici dolů k Vlajkové. Žebříky pod nástup mě řádně rozehřejí a je tu první věž. Rychle nahoru- dolu.Teprve si oblékám sedák a běžím po hřebenu  dále k Sokolí věži. Do cesty se mi staví asi 3 věžičky a už rychle stoupám na Sokolí, pak  Střední a Hlavní věž. Zde mě také čeká první slanění na Žandarm. Krátce následuje další slanění  a jeden přeskok. Komínem Věže rozpěrného komína slézám dolů. Následují Kazatelny a poslední slanění z hrotu. Přebíhám na poslední věž Babu, normálkou nahoru- dolu. Čeká mě už jen běžecký finiš k autu. Dobíhám a  vypínám  stopky. Čas se zastavil na 42min. a nějakých drobných. Asi to není špatné, ale určitě se dá co vylepšovat. Zejména co se strategie slanění týče.

Venku už začíná zase poletovat sníh, tak snad nás od podobných kousků na pár měsíců odřízne a budeme si užívat té pravé zimy - NA LYŽÍCH!

Zapsal: Háček

—————

Zpět