GrossGlockner a ferraty ve Weissbachu

23.09.2015 13:00

Počasí je i teď na podzim stále stabilní a tak jsem se rozhodli pro nedělní odjezd směr Grosslockner a pondělní výstup na něj. Úterý jsme si nechali jako rezervu. Tu jsme využili pro ferraty v okolí Weissbachu.

Opalovací družstvo na vrcholu Grossglockneru

Jak jinak nazvat takové krásné podmínky a luxusní počasí? Na chatě Erzherzog-Johann-Hütte se dalo opalovat! My jsme však náš výstup navíc i oslavili. Někteří štrůdlem a jiní pivíčkem. To však předbíhám.

Na vrcholu Grossglockneru bylo krásně

První den pod horou

V neděli jsme výstup od parkoviště u Luckner hausu na chatu Stüdlhütte zvládli ce necelé 2,5 hodiny. Na chatě nás čekala bohatá a jako vždy výborná večeře. Po ní jsme ještě seřídili mačky a nachystali vše potřebné pro pondělní "velký den".

Nádherný podzimní den cestou na Stüdlhütte a v dálce náš Velký zvoník.

Den "D"

Vše bylo připravené a po snídani jsem vyrazili směr ledovec a Adlersruhe. Na ledovci jsme nasadili mačky. Někteří obráceně. :)

Když horský vůdce chvíli nedává pozor.

A navázali jsme se na lano. Přes okrajovou trhlinu pod skalním hřebínkem vedoucím na Erzherzog-Johann-Hütte vedla lávka, kterou jsme hravě zvládli. Pokračovali jsme po ledovém poli na mačkách a skalním hřebínku až na chatu. Po malé svačině jsme pokračovali na horní ledové pole.

Poslední metry pod vrcholem Grossgockneru. Pohled do Pallaviciniho žlebu.

Výhodou pozdního termínu výstupu na Grossglockner je menší počet lidí. Takže vyhýbání a čekání bylo minimální.

Přes Kleine Glockner jsme vylezli až na vršek, kde jsme byli úplně sami a krásné počasí nám nabídlo skvělé výhledy.

Jištění je jistota.

Sestup nám šel také pěkně od ruky a brzy jsme mohli zaslouženě vychutnávat kávičky a pivo na chatě Erzherzog-Johann-Hütte. Tam jsem se opalovali asi do tří hodin a potom jsme již bez maček sestoupili až na chatu Stüdlhütte.

Ferraty

V úterý po snídani jsme sestoupili do údolí. Zabralo nám to pouze hodinu a čtyřicet minut. Přejeli jsme do Weissbachu a vylezli jsme krásné dvě via ferraty: Zahme Gams a Weisse Gams.

Šlo to náramně a tato oblast je jako stvořená pro lezení via ferrat a nabízí i skvělé podmínky pro lezecké kurzy. Určitě zde nejsme naposledy.

—————

Zpět