Freeride camp Krippenstein I/2012

23.01.2012 22:00

Přemýšlel jsem, že nám pán Bůh nenadělil křídla, ale prašan a široké lyže. To mě napadlo, když jsme se přehoupli přes prachovou muldu a řítili se tou prachovou záplavou dolů z kopce. Okolo modříny a nad námi skály.

Bylo to nádherné. Nechci tady psát o svobodě a volnosti. Ta tu není resp. si ji musíme kupovat. Začíná to pouhou cestou a dálniční známkou, permicí a vybavením na lyže konče.

Na druhé straně to jsou ale dobře investované peníze! :)

První den jsem asi jako jediní ten den dali jízdu. Lidé se na horní stanici otáčeli a jeli kabinkou zase dolů. Do poloviny sjezdu jsme zabojovali po sjezdovce. V polovině jsem pak v závětří cvičili vyhledávání a záchrannu. Potom jsem ještě uděli testy sněhové vrstvy. Věděli jsem, že nemusíme spěchat. byla to poslední jízda toho dne. Jeden pěknej sjezd se nám však povedl. Dole jsme zase cvičili vícečetné zasypání a soutěžili na čas.

Odpoledne jsme ještě měli přednášku a báječnou večeři.

Druhý den se jezdilo už o 106.

V neděli opět tavřeli středisko a tak jsme přejeli do Gosau a vyplatilo se. Dopolední ježdění přes prachové čepice jako v kanadských filmech o backcountry.

Takže? Kdo nezkusil neuvěří! Sníh a skvělá parta.

DYNASTAR Legend
 
Účastníci freeridového kempu měli možnost testovat a vyzkoušet si nejvýkonnější freeridový model, vrchol freeridového řetězce s klasickým krojením a flexí. 
Špičková sendvičová konstrukce s dřevěným jádrem a kolmými bočnicemi pochází ze závodního oddělení a je ve své kategorii na úrovni topmodelů Speed. Náročná lyže pro nejlepší.
 

Vyhledávače, lopaty a sondy PIEPS pro účastníky kurzu zapůjčené ZDARMA byly samozřejmostí. 

EAT / SLEEP and SKI

—————

Zpět