FREERIDE CAMP HUDY sport 2011

26.03.2011 09:00

O prodlouženém víkendu 17. - 20. března jsme parádně zajezdili mimo pistu v rakouském Söldenu pod vedením 5 horských vůdců.

Sešla se parádní parta dobrých lyžařů a tím pádem se dalo jezdit téměř všechno co šlo.

Měli jsme teda vlastně i kliku na počasí a těsně před příjezdem nám po 14 dnech sněhové neúrody nasněžilo. Ve čtvrtek horští vůdci včetně mě najeli trasy a sjezdy, tak aby se seznámili s terénem a dozvěděli se od Karla Kříže (HV, který pracuje v resortu celou sezonu jako freeride průvodce.) tipy na nejlepší lajny.

Ve čtvrtek večer jsme už očekávali příjezd účastníků v Cafe Brothers. Dušan všechny pečlivě ubytoval a seznámil s programem na další dny.

V pátek ráno jsme se všichni sešli na parkovišti. Většina měla freeridové speciálky: široké lyže s rockerem. S Dušanem jsem přivezli cca 10 párů Dynastaru LEGEND na půjčení  a testování.

Hlášená je lavinová 4. Co to znamená? No přece, že mám v krku knedlík a zadpovědnost za svých 6 lidí v družstvu!

Nejprve jsme se rozcvičili a rozjezdili na sjezdovce a chvílemi i mimo ní. Technika ve volném terénu a bezpečnost. Pomalu jsme začali více a více opouštět sjezdovky a více si užívali volný terén. Podmínky v horních partiích byly excelentní. Mnohy také záleželo na expozici svahu a síle větru. Na spoustech míst byly samovolné laviny.

I přesto, že byla taková lavinová situace jaká byla, jsme si to myslím parádně užili a všichni byli spokojeni.

V sobotu byla špatná viditelnost. Mnohdy to bylo vyloženě hlavou do zdi. Jel jsem v čele skupiny jenom po paměti a nohama jsem se snažil odhadnout terén. Snažili jsme se celý den držet v úzkém pásu, kde se dalo alespoň trochu jezdit a něco vidět. Přesto jak někdo zahlásil na sjezdovce: "... to bylo pořád lepší než pumpičkou přes koule ...".

V neděli to bylo však úplně něco jiného. Max. slunce. Obloha bez mráčku a volný ledovec. Jízda jako víno. Maximum speed under control!
Všichni jezdili jako draci a nikdo se nebál ničeho.

Parádní víkend a skvělá akce. Už teď se těším na další ročník.

VIDEO:

 

 

—————

Zpět


FREERIDE CAMP HUDY sport 2011

/album/freeride-camp-hudy-sport-2011/cimg0256-jpg1/
/album/freeride-camp-hudy-sport-2011/cimg0257-jpg1/
/album/freeride-camp-hudy-sport-2011/cimg0258-jpg1/
/album/freeride-camp-hudy-sport-2011/cimg0259-jpg1/
/album/freeride-camp-hudy-sport-2011/cimg0260-jpg1/
/album/freeride-camp-hudy-sport-2011/cimg0261a-jpg/
/album/freeride-camp-hudy-sport-2011/cimg0279-jpg/
/album/freeride-camp-hudy-sport-2011/cimg0280-jpg/

—————