Festival OBZORY 2018

28.11.2018 19:44

V rámci festivalu OBZORY 2018 - největšího outdoorového festivalu jsem x-krát přednášel a zkoušel zaujmout Bezpečným lezením zajištěných cest, Vybavením na VHT a Malým workshopem pro malé horaly. A jeden den jsem moderoval i Sál Horoškoly.

 

 

I. Přednáška: Nejčastější chyby, které děláme na zajištěných cestách

Nejčastější chyby při lezení. Jaké jsou a proč mohu být nebezpečné. Mýty a pravdy o lezení zajištěných cest: amputované ruce, syndrom startovacích kabelů, zakletá odsedka apod. Rady a tipy na vybavení na zajištěné cesty. Novinky a změny ve vybavení. Co nám přinesla nová norma (od 15. 3. 2017)? Malé opáčko v bezpečnosti na zajištěných cestách. Nové techtipy na dojišťování a lezení s dětmi. Déle i 7 typů na via ferraty v Rakousku a v Itálii. Na co si dát pozor a jak na ně. Praktické ukázky metodiky či testovaného vybavení. Prakticky probíráme vše na našich kurzech Lezení zajištěných cest

II. Přednáška: Vybavení na VHT

Trhlina. Zřejmě největší strašák na alpských túrách. Přeceňuje se jejich nebezpečí nebo naopak podceňuje? Nicméně dříve než nám ledovce nadobro roztají, potřebujeme na našich alpských túrách tyto díry v ledu překonávat. Někdo se na ledovci navazuje a někdo ne. Někdo neví jak a někdo to dělá špatně. Na co si dát pozor a jak jít tomu štěstíčku naproti, než se sami vydáte do akce, se dozvíte na této přednášce. Doplněno i o tipy jak ušetřit na váze vybavení a jak postupovat na túrách rychleji. Ledovcové kurzy jsou také v naší nabídce.

III: Workshop pro malé horaly

Učil jsem malé zákemce a někdy i jejich rodiče plánovat túru. Vybrat správné vybavení a taky pár uzlů. Na závěr jsem se hledali pomocí lavinových vyhledávačů a 1.5 hodiny nám uteklo jako voda.

—————

Zpět