DEUTER PACE 30

19.05.2010 20:03

DEUTER / PACE 30

Velmi lehký batoh.

Váha: 900 gramů

Objem: 30 l

Ramenní popruhy jsou dobře tvarovány. Nejsou nějak náramně polstrovány, ale díky dobrému střihu dobře sedí a nevadilo nám ani 14 denní putování na skialpech.

Bederní pás je síťovaný. Vlevo je poutko (jako na sedáku). Vpravo kapsička. Můžete tam mít klidně multifunční nůž nebo do něj dávejte obaly od tyčinek.

Víko je s dvěma kapsami, které jsou dostatečně velké a pojmou skutečně překvapivě hodně.

Když už nevíte kam co dát, můžete využít "přední elastické klokaní kapsy" na helmu (testovali jsme to s helmou PETZL Elios), rukavice nebo na pásy.

Na skialpy je tato kapsa ideální a vyzkoušené místo na lopatu, sondu a žďářák.

Další kapsy jsou po stranách. Vejde se do nich pohodlně 1/2 litrová láhev nebo jiné drobnosti (čepice, šátek, apod.).

Uvnitř je speciální kapsa na vodním rezervoár. Díra na hadici je dostatečně velká a proleze jí i velký (zahnutý) náustek.

Poutka na cepíny jsou dvě a dají se nastavovat a taky úplně schovat / zastrčit do přední kapsy (do klokana).

Všechny popruhy na bocích, po každé straně 3, dovolují snadné připnutí lyží. Na každém popruhu je spona, takže lyži nemusíte nijak provlíkat či zasouvat.

Stačí pouze přiložit na bok a zapnout dvě nebo tři spony. Spony jsou částečně chráněny proti pořezání či poškození ochranou z hypalonu.

Další vychytávkou je možnost přepnutí popruhů na nošení prkna nebo na zmenšení objemu přes batoh. Boční popruhy mají na každé straně jiné spony tzn. prohozené „samice a samce“, což dovoluje zapnutí popruhu přes batoh. 

Testováno:

více než 30 dní na skialpech a skialpových přechodech (včetně týdenního přechodu Ötztalu)

lezení ledů (cepíny, mačky, lano, termoska ...)

skalky (dostali jsme do něj 60 metrů lana, 15 expresek, 2 páry lezeček, smyčky, náhr. oblečení a svačinu s pitím)

výstup na Grosglockner

Haute Route ...

Doporučení:

Od takového batohu neočekávejte žádny ventilační systém na zádech. Je to jednoduchý a lehký kletrák, který dobře sedí na zádech.

Přesto, že je tak lehký, speciální napružený prut (výstuha Delrin®) drží tvar a batoh není pouhým zplihlým neforemným vakem.

Dále nepočítejte, že v něm odtáhnete 30 nebo víc kilo na chatu na Váze. Většinou se naše batohy pohybovaly okolo 15 kg + někdy lyže.


Takže? Pro nás osvědčený batoh na lyže, ledy a do hor.

Tam, kde se počítá každý gram.


Alphaguides tým

—————

Zpět