CHAM 87 High Mountain DYNASTAR

29.01.2014 23:04
Popis výrobce:
Cham 87 High Mountain otevírají novou cestu k vysokohorským dobrodružstvím. Profil Levitation s pětibodovým vykrojením a odolné dřevěné jádro z paulovnie s velmi nízkou hmotností spolu s jedinečnou kombinaci nadnášení, snadného ovládání a stability, to vše usnadňuje výstup i jízdu ve všech sněhových podmínkách. Tyto velmi lehké, moderní a efektivní lyže poskytují spolehlivý a všestranný výkon při nových freeride dobrodružstvích.
 
 
Dostupná velikost: 166, 172 (moje délka), 178, 184
Hmotnost: 1600 g/ski (to je super na to, jak je to široká lyže)
Struktura: 100% Fiber
Rádius: 16 m
Testování a používání: od února 2013
 
Levitation profile. Co to je?
Profil „Levitation" představuje nejnovější generaci lyžařského designu. Kombinace pětibodového vykrojení, velmi dlouhého rockeru ve špičce, tradičního průhybu pod vázáním a užšího konce „pin-tail" poskytuje spolehlivost a všestrannost nutnou pro freeride.

Zkrátka se mi na nich super lyžuje a to ve všech terénech včetně sjezdovky. Dobře se však na nich i chodí a stoupe na pásech. A to zejména protože se zvedá špička nad sníh a lyže se tak nezapichuje pod povrch. V hlubokém sněhu to znamená, že je chůze méně namáhavá.
Ve sjezdu ve volném terénu nemám problém. Lyže dobře nese a špička se zvedá nahoru.
 
Rocker:
Poměrně dlouhý rocker, progresivní pouze ve špičce lyže. Absorbuje terénní nerovnosti a umožňuje lyži proplout prašanem. Usnadňuje pivoting a šetří energii i při jízdě mimo upravené svahy. Plochá pata lyže umožňuje lyžaři vysokorychlostní freeriding a skoky v terénu.

Skoky osobně příliš neprovozuji, ale můžu potvrdit snadnou ovladatelnost a radost z jízdy.
 
Plochý konec:
Plochý užší konec lyže, který maximalizuje výhody pětibodového vykrojení. Výhody: lepší nadnášení v prašanu, lepší výkon.

V každém případě se lépe zapichují do sněhu při tvorbě sněhové kotvy (narozdíl od twin tipů). :)
 

Hintertux, jaro 2013
Krkonoše, zima 2014
 
Moje hodnocení:
Celkově hodnotím tyto lyže jako 1+ (velmi spokojený).
Osadil jsem je taky lehkým vázáním: PLUM 165 g, takže mám lehké a široké lyže, které dobře nesou a při stoupání vám neupadnou nohy.
(Pozn.: tyto lyže i vázání byly řádně zakoupeny.)

—————

Zpět