CALLINGS FOR CLIMBERS

09.05.2011 23:00

Minulý týden v úterý proběhla kvalifikace na setkání s nejlepšími ze SALEWA AlpinXtream teamu.
Já byl u toho a celou akci jsem moderoval.

Zpráva:

Vše propuklo v Lezecké aréně  Makak okolo 17. hodiny. Každý závodník dostal slušivé tričko a mohl se chystat na poměření sil. Celkem přišlo 31 závodníků z toho 5 bábovek. Lezlo se systémem flash. Dvě kvalifikačními cesty (6a a 6c) topovalo 11 borců a 1 bábovka. Se semifinálem (7b) se zdárně poprali již jen 3 hoši a jedna slečna. Jednalo se o pěknou technickou a mírně převislou hranku po menších chytech. Ti také postoupili do Finále. Finále (7b+), s příznačným názvem „Rozsypané uhlí“, se lezlo v mírně převislém profilu po drobných chytech. Všichni finalisti bojovali co mohli, ale vruty byly nemilosrdné a ani jeden nedolezl k TOPU. Všichni však skončili v jednom z klíčových míst cesty. Jen první Lucce Hrozové a druhému Jirkovi „Doudlebovi“ Doubravovi se povedlo cvaknout o jednu expresku výše. Třetí a čtvrtý finalista Jirka „Rajče“ Rajský a Marek Škorpil se museli rozřadit na finálovém bouldru systémem rychlá smrt, kde byl nakonec o něco úspěšnější Rajčák.

Partnerem akce je síť outdoorových prodejen Hudy sport, který poskytnul mimo mediální a technické podpory také 2. a 3. cenu do soutěže.

Ceny do soutěže věnovala Salewa (1. cena lano Salewa Entrance), 2. a 3. cena poukázka Hudy sportu na zboží Salewa v síti prodejen.

Velký dík patří provozovateli stěny, který akci poskytl zázemí, všechny borce občerstvil a hlavně kluci postavili super cesty.

V bodech:

- 31 registrovaných účastníků,

- nejmladší účastníci ročník 1999 (2 borci),

- kvalifikace 6a, 6c, semifinále 7b, finále 7b+

- 12 semifinalistů,

- 4 finalisti

Umístění: 

1. Lucka Hrozová (1988)

2. Jiří Doubrava (1974)

3. Jiří Rajský (1973)

4. Marek Škorpil (1996)

Ceny: 

1. místo Salewa Lano Entrance

2. místo poukázka Hudy sportu v hodnotě 2.200 Kč

3. místo poukázka Hudy sportu v hodnotě 2.200 Kč

—————

Zpět