Bišík

20.10.2009 19:04

Oblast "Bišík" je jihovýchodním výběžkem Teplických skal u osady "Skály". Pískovcové věže jsou vysoké cca 30m a jsou tvořeny z pevného krystalického pískovce, podobné blízké Ostaši. Lezení je charakteristické komíny, spárami a rajbasy. Poslední dobou zde vzniká mnoho dobře zajištěných nových cest, ať už klasického, nebo sportovního charakteru.

První zmínka o Skalách a malé osadě na okraji Teplických skal pochází již z roku 1393. Nad touto nenápadnou osadou se vypíná zřícenina hradu Skály, která se původně jménovala Katzenstein - "Kočičí hrad" a sloužila jako výchozí bod pro expanze Matěje Salavy do sousedních zemí. 
Jedna ze zachovaných věží je upravena na turistickou vyhlídku s výhledem na Broumovský výběžek, Orlické hory, Kralický Sněžník a Krkonoše s nejvyšší horou Čech, Sněžkou, na odvrácené straně.

Barokní zámeček Skály - Bischofstein se nalézá v lesním hvozdu severovýchodních Čech. Je obklopen pískovcovými skalami s mnoha lezeckými terény, malebným jezírkem a zříceninou gotického hradu dříve nazývaného Katzenstein, nyní hrad Skály. Zámeček byl přestavěn na hotel a restauraci. V okolí jsou vynikající podmínky pro horolezectví, turistiku a výlety na horských kolech. Přímo kolem zámecké zdi vede turistická značka z Teplic nad Metují směrem na Ostaš a Polici nad Metují.Aktivními lezci jsou zde především A. Volk. J. Milfajt. J. Šrůtek, J. Bednařík a taky V. W. Dvořák.

 

Každoroční zajímavou akcí je SLACK LINE fest, který se koná vždy první víkend v srpnu. Slackline, Highline, Waterline, lezení a bouldering - to vše si můžete o tomto víkendu vyzkoušet a zažít.

Šikovný odkaz na Bišík zde

Nákres skalního města zde

 

—————

Zpět