Belay PRIMALOFT od DIRECTALPINE

06.03.2011 20:00

Letošní zimní sezonu pro Vás testujeme izolační vrstvu od DIRECT ALPINE, která tento typ bundy dodala celé asociaci českých horských vůdců.

Co je to vlastně za bundu?

BELAY – LIMITED EDITION
Sportovní bunda s izolací Primaloft® Sport kombinuje dvě funkční textilie pro zajištění tepelného komfortu. Přesný anatomický střih, minimální váha, příjemná měkkost, splývavost a vynikající sbalitelnost. Při transportním sbalení zabírá minimální místo.

•    Ramenní díly osazeny lehkou textilií s funkční membránou pro dosažení vyšší odolnosti.
•    Účelná kombinace dvou různě silných izolací pro vyvážení potřebné hřejivosti a nízké hmotnosti (jádro těla 130 g, rukávy 60 g).
•    Anatomicky tvarovaný límec s regulovatelným obvodem a vsazeným elastickým límečkem.
•    Praktická přiléhavá elastická kapuce uvnitř límce, vhodná i pod přilbu.
•    Dostatečná náprsní kapsa, dvě spodní zipové kapsy umístěny nad bederní popruhem
•    batohu.
•    Všechny zipy reverzní s DWR úpravou (impregnace proti vodě) a se spodním podkrytím izolací. Ochranné garáže pro běžce.
•    Jednoruční stahovaní tvarovaného spodního okraje.
•    Vnitřní jednoduchá kapsa pro transportní sbalení celé bundy.
•    Identifikační štítek uvnitř "transportní kapsy".

Materiál: Microlight - 100% nylon
4wayTex 2-layer laminate (10.000 mm H2O/10.000 g/m2/24 hr.) with Teflon W/R
Primaloft® Sport 130 + Primaloft® Sport 60Upozornění od výrobce:
Bundu , nenechávejte dlouhodobě sbalenou v kompresním obalu- kapse. Stlačení a lámání  vnitřní izolace a textilie snižuje výrazně  životnost a funkčnost!
 
Komentář designera:  
Myšlenku tohohle modelu svým způsobem objasňuje i samotný název bundy BELAY (francouzsky: štand). Stojíš na štandu, jistíš parťáka, je ti kosa. Mockrát tě při tři tvých dobrodružstvých zastihne rychlá změna podmínek jako ochlazení, vítr. A právě v tuhle chvíli potřebuješ takovouhle izolační bundu. Vrchní větruvzdorný materiál ( micro-light) zabezpečuje vynikající ochranu proti větru, takže odpadá potřeba kombinovat větrovku s fleecovou bundou nebo jinou izolační vrstvou.Ramenní díly osazeny lehkou textilií s funkční membránou pro dosažení vyšší odolnosti.  Vnitřní patentované rouno Primaloft (vyvinuto v USA) v současnosti představuje nejlepší alternativu k nejkvalitnějším péřovým náplním. Primaloft se může pochlubit většinami skvělých vlastností peří –měkkost, stlačitelnost, izolační vlastnosti. Zároveň ale nemá téměř žádnou z jeho negativních vlastností. Primaloft nenavlhne, rychle schne, lépe se udržuje a díky standardní údržbě (běžné praní) má i delší životnost. Stačí ti teda jediná bunda zabezpečující termoizolaci i větruvzdornost zároveň – nepotřebuješ fleesku + větrovku, protože BELAY ti je obě dokonale nahradí. Díky anatomickému, přiléhavějšímu, kratšímu střihu je bunda zvláště vhodná jako spodní izolace pod tvoje DIRECTALPINE svrchní hardshellové nebo softshellové bundy. BELAY má doplňkovou plavkovinovou kapuci kterou nepřekáží a zvyšuje funkčnost.

Límec s izolací má vnitřní elastický límeček, takže ti límec lépe přiléhá ke krku.V limci je praktická přiléhavá elastická kapuce. Bunda má  zipovou náprsní kapsu a dvě dostatečné spodní zipové kapsy. Vnitřní doplňková kapsa je zároveň skvělí kompresní  váček kam můžeš celou bundu sbalit pro transport. Spodní okraje rukávů mají příjemné elastické ukončení. Spodní okraj je jednoduše regulovatelný.

BELAY ti výborně poslouží jako izolační záloha pro delší tůry nebo výlety. Skvěle ji použiješ i jako hlavní bundu v chladných nebo mrazivých dnech. Kdykoli vyrazíš ven, na skály, lezení, zimní tůru nebo horské lyžování, přibal si tuhle lehoučkou bundu do báglu. V momentě kdy se zkazí počasí, tak jako jsi to už párkrát zažil, nebo se ti protáhne akce, můžeš bez obav obléknout BELAY a v pohodě dokončit svoje dobrodružství.

Na konci letošní sezony Vám dáme vědět jak tato bunda obstála. Tedy dříve než se objeví na pultech outdoorových obchodů v ČR.

—————

Zpět